Новини про вакцини, ліки, маски, дослідження й відкриття… Щодня ми отримуємо порцію інформації про науку, медицину й здоров’я, дивуємося і робимо репости в соцмережах. Але не завжди зрозуміло, де правда або фейк, чи джерело справді якісне, коли інформація може бути корисною або, навпаки, зашкодити здоров’ю та навіть вартувати життя людині в часи пандемії COVID-19.
Як розповідати про науку цікаво й простою мовою? Як розбиратися в новинах на тему медицини, зокрема COVID-19, якщо ти – не вчений/вчена? А як можна самостійно робити науково-популярний відеоблог з десятками тисяч переглядів? І чому науковий метод – це класна навичка у здорових стосунках із медіа?
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та INSCIENCE запускають серію вебінарів напередодні онлайн-змагання проєктів молоді з медіаграмотності ІНФОТОН.
Долучайтеся до вебінару 24 жовтня о 13:00. У прямому ефірі спікери розкажуть про два успішні проєкти з медіаграмотності в галузях науки й медицини. Знайомтеся зі спікерами:
• Артем Албул — блогер, автор науково-популярного каналу “Клятий раціоналіст”, популяризатор науки. Youtube-канал, які він створює самостійно, має понад 80 тисяч підписників. Пізнавальні відео “Клятого раціоналіста” з гумором розповідають про науку та розвінчують міфи — https://www.youtube.com/c/Клятийраціоналіст
• Olena Livinska — мікробіологиня, засновниця проєкту “Мікроб і я”, кандидатка біологічних наук, наукова співробітниця Інституту мікробіології і вірусології ім. Заболотного НАН України. Її науково-популярна платформа Мікроб і я охоплює майже 10 тисяч підписників. Олена ділиться з підписниками якісною інформацією про мікробіологію, мікроорганізми, здорове харчування.
Модераторка заходу — Alyona Romanyuk, авторка ідеї та редакторка проєкту По той бік новин, комунікаційниця, викладачка, медіаекспертка. Понад 10 років працює у сфері журналістики, PR та адвокації.
Участь — безкоштовна. Зареєструйтеся, будь ласка, за посиланням: http://bit.ly/infothone2410
Ці історії точно надихнуть вас на проєкт із медіаграмотності, який може виграти приз 50 000 грн в онлайн-змаганні для молоді ІНФОТОН 6-8 листопада. Дізнатися більше та зареєструватися для участі можна за посиланням: https://inscience.io/infothone/
Будьте сміливими та креативними!
Не пропустіть наступний вебінар 27 жовтня — Інфотон Talks: креатив та штучний інтелект для медіаграмотності http://bit.ly/infothonetalks2710