Активізм 2020: Моніторингова доповідь щодо переслідувань активістів і правозахисників
За дев’ять місяців 2020 року правозахисники зафіксували 74 випадки нападів і тиску на громадських активістів на підконтрольній уряду України території. Найбільш ризикованими напрямками активізму ...
Додано:
Громадський Простір
За дев’ять місяців 2020 року правозахисники зафіксували 74 випадки нападів і тиску на громадських активістів на підконтрольній уряду України території. Найбільш ризикованими напрямками активізму залишаються протидія корупції, захист прав ЛГБТІК-людей та захист довкілля.
- Серед всіх зафіксованих випадків найбільше було фізичних нападів на активістів (18), залякування (14) та знищення чи пошкодження їхнього майна (13). Київ та Одеський регіон залишаються “лідерами” за кількістю інцидентів – там трапилось 34 та 11 випадків відповідно. Третє місце ділять між собою Київська та Дніпропетровська області, де зафіксовано по 6 інцидентів.
- За останній квартал року дослідники спостерігали різке зростання агресії з боку праворадикальних угрупувань проти ЛГБТІК-активістів у регіонах, зокрема, в Одесі, Харкові та Запоріжжі у відповідь на проведення у цих містах правозахисних і просвітницьких заходів. Опоненти нападали на ком’юніті-центри для ЛГБТІК, псували майно, а також намагалися зірвати прайди у Запоріжжі та в Одесі. Під час одеського прайду постраждало принаймні 16 людей.
- Серед найбільш резонансних інцидентів, які зафіксувала ZMINA за третій квартал року, був підпал будинку голови правління “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна. У домі в той момент спали батьки активіста. “Центр протидії корупції” розцінює інцидент як замах на вбивство Шабуніна та його родини.
Завантажити “Активізм 2020: Моніторингова доповідь щодо переслідувань активістів і правозахисників”.
Джерело: ZMINA.