Зниження тарифів, підвищення пенсій, боротьба з корупцією: чому щоразу ми проковтуємо одні й ті ж популістичні обіцянки? Як це впливає на наше життя?
Популізм — уже не прийом політичних аутсайдерів, а поширене загальносвітове явище. З політичних майданчиків популістам блискавично вдається вловити і висловити настрої та страхи широкого кола людей. І в цей момент популізм резонує з правами людини, бо заради інтересів більшості нехтують інтересами кожного окремого громадянина. А права людини — це те, на сторожі чого має стояти держава.
В Україні інтереси більшості представляються як інтереси всіх тих, «ким нехтують олігархи». Навіть якщо конкретно ви не помічаєте такі порожні обіцянки в політичних заявах, то після чергових виборів популізм все одно вплине і на ваше життя.
У цій дискусії ми розглянемо: як навчитися відрізняти популізм у риториці політиків та кандидатів на виборні посади? Як громадянське суспільство може впливати на виконання обіцяного в політичних програмах? Як наша політична свідомість та критичне мислення пов’язані з правами людини?
Спікер(к)и:
Олександра Матвійчук — правозахисниця, голова правління ГО «Центр громадянських свобод»;
Павло Клімкін — глава МЗС України у 2014–2019 роках.
Модератор: журналіст Максим Щербина
Якщо ви хочете, аби ми нагадали вам про дискусію, заповніть, будь ласка, форму, і ми напишемо вам у день події:
bit.ly/brink-event-1-form
Дискусія відбуватиметься українською мовою з перекладом на жестову мову, що здійснюється завдяки соціальному проєкту “Інклюзивно привітні”.
Трансляцію можна буде переглянути на DOCUSPACE та на фестивальних сторінках Facebook та Youtube:
bit.ly/docu-youtube