Як антикорупційні інструменти покращують життя людей у громадах? (відео)

Впродовж трьох років – з 2018 по 2020-й – експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» у рамках проєкту «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та ...

КВУ-ОО
Як антикорупційні інструменти покращують життя людей у громадах? (відео)

Впродовж трьох років – з 2018 по 2020-й – експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» у рамках проєкту «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» допомогли запровадити 39 антикорупційних інструментів у 13 об’єднаних громадах України.

«Трирічний досвід взаємодії з громадами-партнерками продемонстрував, що головною передумовою ефективного впровадження цих інструментів є воля лідерів громад до змін. Не забуваймо, що запобіжники корупції необхідні для того, щоб виявляти неефективні процеси управління та знаходити нові можливості для громад. Крім того, інвесторам важливі прозорі та зрозумілі правила роботи в громадах. А крім того, самі громади-учасниці вже переконалися в тому, що антикорупційні інструменти, котрі, на перший погляд, наче не є чимось таким, що дає швидкий і зрозумілий результат – як, скажімо, встановлення тих же дитячих майданчиків абощо, – насправді працюють на довготривалу перспективу. І перші результати вже є. Крім того, ми переконалися, що громади хочуть підвищувати свою прозорість та спроможність і готові запроваджувати антикорупційні інструменти. А громадськість готова все частіше брати на себе відповідальність та брати участь в ухвалені рішень, які впливають на життя громад та розвиток закладів на її території», – розповів координатор Партнерства Анатолій Бойко.

Загалом за час впровадження антикорупційних інструментів у громадах створили 53 піклувальні та опікунські ради при закладах освіти і медицини, а також розробили і розповсюдили 39 бюджетів для громадян.

У рамках проєкту, аби продемонструвати конкретні досягнення та результати впровадження антикорупційних інструментів у громадах, експерти створили серію відео, в яких представники громад розповідають про те, які саме інструменти вони обрали для втілення, який ефект це дало, що давалося легко, а в чому виникали проблеми, та як це зачіпає життя кожного мешканця.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Богуславі відзначили 122-річчя з дня народження Івана Дубинця

У Хмельницькому відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO 2025

Кінотерпія для емоційного інтелекту, самопізнання та критичного мислення дітей Березанки

Зриваючи квіти, весну не зупинити: відбулася акція на підтримку трансгендерних людей

Оголошено закордонний етап НК «Благодійна Україна»: «Благодійна Німеччина – Україні»

Громадяни – в центрі прийняття рішень: стартувала унікальна програма для ОМС про участь у врядуванні