Зупинимо домашнє насильство разом!

У жовтні 2020 року до Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась особа з питання надання їй правової допомоги щодо складання заяви до суду про видачу ...

Додано:
KramatorskLegalaid

violence-women-840x480-c-1
Зупинимо домашнє насильство разом!

У жовтні 2020 року до Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась особа з питання надання їй правової допомоги щодо складання заяви до суду про видачу обмежувального припису та представництва її інтересів в суді.

Клієнтка пояснила, що вони з кривдником перебували у зареєстрованому шлюбі, та мають спільну дочку 2015 року народження, яка проживає з нею. Рішенням Краматорського міського суду від  грудня 2019 року шлюб між ними розірваний. З березня 2020 року мешкають окремо. Колишній чоловік не забезпечував матеріально родину та не мав бажання працевлаштуватися. Крім того, її колишній чоловік став учасником фінансових афер, в які вкладав сімейні заощадження. В результаті таких дій, їхня родина залишилася без засобів для існування. В травні 2020 року кривдник пропонував їй відновити шлюбі відносини, однак в цій пропозиції вона вбачає матеріальний інтерес з його боку, оскільки він залишився без засобів для існування, тому відповіла йому відмовою. Так, з квітня 2020 року колишній чоловік вчиняє відносно неї дії, пов`язані зі словесними образами, погрозами, приниженням, переслідуванням, залякуванням. Це відбувається шляхом телефонних дзвінків, смс-повідомлень, переслідувань особисто в місцях проживання та роботи заявника, її знайомих і співробітників. Переслідування супроводжуються нецензурною лайкою, образами, погрозами фізичною розправою, через що вона боїться пересуватися містом, оскільки кривдник виявляється поряд. Всі ці обставини негативно впливають на її психологічний стан. У вересні 2020 року колишній чоловік біля під`їзду її будинку вчинив відносно неї ще й фізичне насильство. Він забрав у неї сумку з мобільним телефоном, почав стискати руками її обличчя та, з метою затягнути її у під`їзд, штовхав у напрямку під`їзду. Продовжуючи свої протиправні дії, він повалив її на землю та за одяг став тягнути в під`їзд. На допомогу їй прийшли сторонні люди та лише та обставина, що він побачив автомобіль поліції, змусили його припинити протиправні дії та залишити місце події разом з її сумкою. У жовтні 2020 року співробітники поліції склали у відношенні кривдника терміновий заборонний припис терміном 10 діб. Постановою суду він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП за вчинення щодо неї фізичного та психологічного насильства. Після закінчення строку дії термінового обмежувального припису, колишній чоловік відновив дії щодо вчинення психологічного насильства. Зважаючи на вищевикладене, а також враховуючи те, що вказані превентивні заходи не дали результату, жінка бажала звернутися до суду із заявою щодо видачі обмежувального припису.

Так, після звернення до Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з цього питання, допомогти клієнтці було доручено адвокату системи БПД – Григор’єву Олександру Івановичу.

Адвокат узгодив з клієнтом правову позицію, склав відповідну заяву до суду та представив інтереси жінки в судовому процесі.

У жовтні 2020 року Краматорський міський суд прийняв рішення по справі, яким заяву клієнтки (далі – особа) про видачу обмежувального припису задовольнив та видав обмежувальний припис у вигляді заходів тимчасового обмеження прав кривдника, поклавши на нього на строк 6 місяці такі обов`язки:

- заборонити кривднику перебувати за місцем проживання особи за адресою її проживання;

- заборонити кривднику наближатися на відстань 200 метрів до дворової території місця проживання особи;

- заборонити кривднику наближатися на відстань 200 метрів до місця роботи особи;

- заборонити кривднику вести листування, телефонні переговори з особою, або контактувати з нею через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я