Пандемія і соціальні мережі: що змінилося у 2020-му?

До пандемії COVID-19 громадські організації мали досить надійну формулу для визначення найкращого часу, днів та способів для промоції в соціальних мережах. Однак, оскільки більше людей працюють ...

пандемія-соц.мережі

Громадський Простір

До пандемії COVID-19 громадські організації мали досить надійну формулу для визначення найкращого часу, днів та способів для промоції в соціальних мережах. Однак, оскільки більше людей працюють віддалено та шукають віртуальних зв’язків, потрібна більш плавна маркетингова стратегія соціальних мереж — йдеться у статті How COVID-19 Has Changed Social Media Trends (“Як COVID-19 змінив тренди соціальних медіа”). 

 

Тренди і нові можливості 

COVID-19 навчив нас декільком урокам, таким як використання більш емпатійного тону, який, очевидно, залишатиметься і після  пандемії. Ще однією тенденцією є те, що використання соціальних медіа зросло — в липні 2020 року зафіксовано на 10,5% більше, ніж у липні 2019 року. Twitter теж зафіксував зростання власного першого кварталу на 23% для щоденних активних користувачів порівняно з 2019 роком.

Це дає можливість вашій і громадським організаціям оцінити свою соцмережеву стратегію. Оскільки люди проводять більше часу в фейсбуках, тож ви повинні знати: коли, де і як зустріти їх там. 

Отже, як COVID-19 змінив тенденції соціальних мереж, і як ми можемо оновити алгоритм дій для вашої організації, щоб продовжувати досягати своєї аудиторії прихильників. 

Як стверджує marketingmaven.com, з тих пір, як почали діяти протоколи карантину та соціального дистанціювання, відвідуваність таких сторінок, як Facebook та YouTube зросла майже до 30%, які ставали основним каналом розваг та соціалізації. 

Через це зростання уваги до онлайну громадським організаціям дуже важливо збільшувати та покращувати свою присутність в Інтернеті, щоб найкраще підтримувати свою функціональність та публічну видимість. Якщо профілі соціальних мереж вашої організації протягом певного часу не оновлювались, добре апдейтнути їх зараз. Кому розпочати, а кому покращити реалізацію контент планів та соцмережевих стратегій.

Існує безліч способів посилити вашу видимість в Інтернеті. Але понад усе люди шукають опцій для розваг і розради, щоб згаяти час та дістати соціальну підтримку в часи дистанції. Між завантаженням креативних відеороликів чи реклами на YouTube та Instagram або взаємодії зі своєю спільнотою у Facebook та Twitter — гуманізація вашого бренду через активну присутність в Інтернеті є найважливішим способом підтримати зв’язок та роботу організації під час кризи.

Багато організацій під час карантину звернулися до використання стрімінгових платформ, таких як Zoom, Facebook Streaming, LinkedIn Live та YouTube Live. Хоча пряма трансляція відео та спілкування в чаті не є чимось новим, але це здобуло нову кількість (!) і важливість. Адже це вже інструмент для роботи, підтримки щоденної комунікації один з одним та поширення інформації про діяльність.

Дуже важливо використовувати всі наявні інструменти. Завдяки гнучкості стрімінгового відео як єднаючої платформи, громадські організації можуть використовувати їх і як можливість регулярно зустрічатися зі своїми прихильниками, проводити фандрейзингові акції, щотижневі відеозустрічі або подкасти. Врешті, це той час, коли ви можете створити\розвинути потужну віртуальну спільноту однодумців довкола ваших цілей,  вашої місії.  

Тренд, який точно варто врахувати у вашому контент-плані — це зв’язок з вашою аудиторією під час пандемії. У статті Emerging Social Media Trends During the COVID-19 Pandemic (“Нові тенденції розвитку соціальних мереж під час пандемії COVID-19″) від njimedia.com, наголошується на тому, що читачі\користувачі хочуть, аби організації говорили про ініціативи, які вони реалізують як відповідь на пандемію.

Замість того, щоб говорити на віддалені теми, покажіть, як ваша команда адаптувалась і які зусилля ви докладаєте в межах більшої спільноти. Ці публікації зрезонують у ваших прихильників і дадуть їм інстайти, які вони насправді можуть використовувати у своєму повсякденному житті.

GP_infgrfc(1) 

 

Найкращий час в соцмережах

Усе більше аспектів життя та роботи переходить до онлайн, тож змінюється і час, коли ми найбільше відвідуємо соціальні платформи. Загалом, протягом дня спостерігається збільшення використання соціальних мереж, особливо протягом 9–5 робочих годин. Після закінчення робочого дня спадає відвідуваність соціальних медіа через домашні турботи. 

classy.org також наголошує про зміну годин, які найкраще підходять для публікацій у соцмережах. Звісно, варто приглядатися до власної статистики ваших сторінок, та пильнувати, коли ваша аудиторія найактивніше взаємодіє з вашими постами — знаходити свою формулу. Втім, тренд вказує на такі зміни в часі для найкращих публікацій в соцмережах:

  • Facebook

До пандемії, найоптимальнішим часом для розміщення публікацій у Facebook була середа 11.00 ранку та між 13 і 14 годинами.

Карантинний період показує, що найкращими днями для розміщення повідомлень є понеділок, середа та п’ятниця з 10 до 11 ранку. Дописи після 17:00 мають меншу залученість, можливо, тому, що віддалені працівники мають більше офлайн завдань  у цей час.

pexels-tatiana-syrikova-3975639

  • Instagram

До COVID-19 найкращими часами для публікації в Instagram були середа об 11 ранку та п’ятниця від 10 до 11 ранку. Також було досить послідовне залучення користувачів рано вранці та пізно ввечері протягом тижня. Вихідні були найгіршим часом для розміщення постів, особливо у неділю.

В даний час в Instagram спостерігається більший трафік, зосереджений у робочий час протягом тижня. Понеділок, вівторок та п’ятниця об 11:00 та вівторок о 14:00 — найкращий час для публікації та залучення аудиторії. Окрім того, дедалі більше користувачів звертаються до Instagram для відволікання уваги та у пошуку розваг, у вихідні між 9:00 та 17:00 також спостерігали високу активність користувачів.

  • Twitter

Раніше найкращим часом для публікації в Twitter були середа та п’ятниця о 9 ранку.

У даний час найвища активність у Twitter відбувається по п’ятницях о 9 ранку, загалом залучення користувачів починається з 7 ранку. В цілому, залучення користувачів до Твіттер залишається більш послідовним, ніж інших платформ соціальних медіа до та після COVID-19, ймовірно, через те, що люди використовують сервіс як джерело інформації та новин. 

 

Рух до креативності та розваг

Окрім змін у часі взаємодії в соцмережах, COVID-19 вплинув і на тип контенту, з яким користувачі наймовірніше взаємодіють.

Загалом, відбувся рух до публікацій, які демонструють креативність і мають на меті розважити. До прикладу, користувачі соціальних медіа в США витрачали понад 90% більше часу на використання програм для створення та редагування візуальних матеріалів, ніж це було раніше, а 42% користувачів покоління Z заявляють, що хочуть отримати більший обсяг “веселого” контенту у своїх стрічках.

TikTok, соціальна медіа-платформа, яка фокусується на коротких, креативних відео, лише в березні 2020 року додала понад 12 мільйонів відвідувачів США і до квітня мала понад 2 мільярди завантажень. 

Ви можете врахувати ці тендеції і для своєї громадської організації, обираючи більш цікавий та креативний контент. 

pexels-andrea-piacquadio-859265

 

Більша довіра до органічного контенту

Бренди і організації, яким потрібно скоротити рекламний бюджет, більше покладаються на органічний контент, створений користувачами під час пандемії. Це сприятливий час, аби ваші прихильники могли промотувати вас.

Ви можете заохотити генерувати контент у такий спосіб:

  • Зрозумійте, якими типами контенту ваші прихильники вже діляться та на яких платформах, та зосередьте свої зусилля там;
  • Творіть об’єднуючі доступні повідомлення, які викликають відчуття спільності через соціальні медіа;
  • Стимулюйте своїх прихильників за допомогою розіграшів та партнерства;
  • Використовуйте потужність віртуальних подій та прямих трансляцій;
  • Взаємодійте з публікаціями прихильників, щоб підсилити вашу вдячність за те, що вони згадують  вас, діляться вашими постиками.

Згенерований користувачами контент допомагає органічно промотувати свою місію серед нових аудиторій в автентичний спосіб. Контент, генерований користувачами  — це чудовий спосіб продовжувати сильну присутність у соціальних мережах.

Видання business.com нагадує про те, що користувачів приваблює автентичний позитив. Це закономірна реакція людини на пошук підбадьорливого, надихаючого контенту у важкі часи. Зокрема, дослідження Lightricks показало, що 46% творців контенту кажуть, що їхній карантинний контент був більш надихаючим, ніж зазвичай, а 48% сказали, що він був більш барвистим. Йдеться про загальне бажання генерувати позитивні почуття.

pexels-artem-podrez-4492188

Ваш бренд повинен підтримувати натхнення, демонструвати, як ви допомагаєте громаді, та підкреслювати позитив. Використовуйте позитивні та світлі кольори, веселу музику та теми, які вказують на надію та відчуття майбутніх можливостей.

COVID-19 змінив загальну динаміку. Страх перед коронавірусом та соціальні обмеження пандемії внесли значні зміни в способи взаємодії користувачів із соціальними мережами. Варто активно реагувати на нові потреби цільової аудиторії, створюючи різноманітний, позитивний контент, який випромінює креатив та формує відчуття спільнотності.  

Про зміни у використанні та залученні розповідає також zerogravitymarketing.com. Видання говорить, що завдяки соціальній дистанції та роботі з дому, у людей є час на частіше використання соціальних мереж. Опитуванням GlobalWebIndex свідчить про те, що 42%  користувачів тепер проводять більше часу в соціальних мережах під час пандемії. В середньому дорослий в США проводив цього року на сім хвилин більше на день у соціальних мережах – порівняно з 2019 роком; однак, ця кількість, ймовірно, зменшиться зі спадом карантинних заходів.

 

Пошук зв’язку в цифровій формі 

До пандемії соціальні медіа були місцем, де користувачі могли спілкуватися з друзями, ділитися моментами свого життя і навіть зустрічати нових однодумців. Звичайно, коли почалися заклики сидіти вдома, дедалі більше людей звертались до соціальних мереж, щоб відчути зв’язок з іншими. Однак це збільшення було неоднаковим на всіх платформах. 62 % користувачів у США та Великої Британії вказували, що використовують Facebook для зв’язку з іншими, 45 % користуються YouTube, а 40 % використовують Instagram. 

Хоча раніше  соціальні медіа були більше зарезервовані для самовираження та спілкування з друзями, вони перетворились на платформу, де  бізнес, громадські організації, приватні особи можуть обмінюватися інформацією та ідеями. Це стало особливо очевидно під час пандемії COVID-19, коли дуже багато організацій переходили до своїх профілів у Facebook, Instagram та Twitter, щоб повідомляти про  зміни, адаптації, нові політики тощо. Багато окремих користувачів також зверталися до соціальних медіа, щоб знайти актуальну інформацію про вірус із актуальних джерел, де знаходили просвітницькі інфографіки, які вчили людей, як узабезпечити себе та близьких, як тримати фізичну дистанцію тощо.

Social Media Flagship Report — звіт про соціальні медіа за третій квартал GlobalWebIndex, який зосереджувався на змінах в ландшафті соціальних медіа під час пандемії — виявив, що 47 % усіх користувачів Інтернету покладаються на соціальні мережі для отримання новин.

На додаток до новин та інформації про коронавірус, користувачі соціальних мереж також використовували різні платформи для обміну ідеями та натхненням — як ідей для підтримки безпеки, так і для того, щоб зробити перебування вдома більш стерпними. Від публікації рецептів до створення списків порад з піклування про себе — люди у всьому світі використовували свої акаунти, щоб комунікувати між собою та демонструвати солідарність протягом глобальної кризи.

 

Переповнені стрічки та перевантаження інформацією

Сучасне цифрове середовище — з постійним доступом до Інтернету та цілодобовим циклом новин — означає, що важко відійти від великої кількості заголовків, статистики та оновлень. Це відчуття перевантаження інформацією було лише посилено пандемією коронавірусу. Щоб уникнути переповнення стрічок новин, багатьом брендам доводилося дотримуватися ретельного балансу між дописами, пов’язаними з COVID-19, та альтернативним контентом, який був чутливим та відповідним. 

І поки до нормального життя все ще не вдається повернутися, доведеться орієнтуватися у “new normal”, у якому потужна цифрова присутність важливіша, ніж будь-коли раніше. Коли ви міркуєте про свої стратегії соціальних медіа, орієнтованих на COVID-19, пам’ятайте про декілька речей:

Бути присутніми

Присутність у соціальних мережах важлива як ніколи, особливо, якщо ви сподіваєтесь підтримувати конект з аудиторією та залучити нових прихильників.  Зараз не час зменшувати свою присутність у мережі. Якщо ваша аудиторія звикла до частих публікацій, прямих трансляцій тощо, обов’язково включіть їх у свою стратегію соціальних мереж там, де це має сенс.

Бути автентичними

Хоча соціальні медіа були платформою для ідеально відредагованих фотографій, сучасні користувачі переходять до більшої автентичної присутності. Плануючи стратегію соціальних мереж, не бійтеся вплітати контент, який дозволяє фоловерам “заглядати під капот” вашої організації. 

Знати, де ваша аудиторія

Деякі майданчики, такі як уже згадуваний TikTok, який лише в березні додав понад 12 мільйонів нових користувачів у США, за останні кілька місяців наростили популярність. Тому настав час переглянути, куди зосередити свої стратегії соціальних мереж, щоб досягти якомога більшої зацікавленості. Хто ваша аудиторія? Якими мережами вона користується? Що для неї актуально? Час це ретельно оцінити. 

Лишити лише важливі COVID-сповіщення

Інформаційне перенапруження було масштабним протягом перших кількох тижнів пандемії. Зараз, коли багато людей звикли до нових обставин, не потрібно щодня ділитися інформацією, пов’язаною з COVID-19. Надалі намагайтеся вносити оновлення лише тоді, коли це необхідно, наприклад, повідомляючи про зміни політики або оголошуючи нові дати заходів.

 

Незважаючи на безліч змін, що спостерігаються в соціальних мережах та у всіх галузях, одне залишається незмінним: люди покладаються на цифрові технології, щоб залишатися на зв’язку протягом важких часів. Надважливо підтримувати свою ефективну присутність в Інтернеті та продовжувати взаємодіяти з аудиторією.


Останні публікації цього розділу:

10 порад для ГО, які хочуть розробити civic tech-рішення

Реєстрація змін в громадських та благодійних організаціях: усе не так складно

11 ефективних порад для НУО в Instagram

Посилюємо видимість: ефективні стратегії для НУО у Facebook

Усе, що потрібно знати про бронювання працівників НУО

Як НУО спілкуватись із ШІ: цінні поради для ефективних запитів