Громадянське суспільство України активно реагує на виклики пандемії COVID-19, реалізовуючи десятки ініціатив для протидії та пом’якшення наслідків, пов’язаних з коронакризою. Допомагає вразливим групам засобами захисту, реалізує проєкти на підтримку медичних працівників, бореться з дезінформацією, експертно сприяє громадам в посиленні їхніх антикризових зусиль.
Значну допомогу в цьому громадським організаціям надає Європейський Союз разом з партнерами. “ЄС пишається тим, що підтримав понад 165 місцевих ініціатив по всій Україні”, — наголошує Посол ЄС, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас.
Людяність та взаємодопомога
Спеціальний комплекс заходів швидкого реагування реалізовано в межах спільної гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” і Представництва ЄС в Україні “Людяність та взаємодопомога”. Відповідаючи на глобальні виклики пандемії COVID-19, у березні 2020 року фонд “Відродження” оголосив довготривалий конкурс, а з квітня ініціатива діє у партнерстві з ЄС. Фокус — підтримка громадських ініціатив, які спрямовані на посилення солідарності, самозарадності та взаємодопомоги в українському суспільстві під час пандемії COVID-19.
На інтерактивній карті ініціатив можна переглянути, де і яка ініціатива допомагає долати наслідки кризи, протидіє дезінформації, виробляє засоби захисту, підтримує медиків чи вразливі групи — проявляє людяність і взаємодопомогу.
Підтримано більше 191 проєктів громадських організацій — на загальну суму 21 млн. гривень
Серед пріоритетів програми “Людяність та взаємодопомога” — допомога закладам охорони здоров’я та медичним працівникам, підтримка вразливих груп, дотримання прав людини, доступне правосуддя, інформування та просвітництво, а також подолання соціально-економічних наслідків.
Науково-мистецька платформа “Острів”: культурні менеджери забезпечують Україну захисними щитками
Історії #ДолаємоCOVID19
На спеціальній сторінці EUProstir #ДолаємоCOVID19 можна прочитати більше 20 різних кейсів кризового реагування громадських організацій з усіх куточків України, включаючи великі міста і невеликі громади.
Ці
історії розповідають про найбільш гострі проблеми, які в рази посилюються через пандемію для вразливих категорій, для людей похилого віку, для дітей в спеціальних закладах, для ромських громад, для паліативних хворих. Водночас ці історії проявляють синергію дії волонтерів, громадських організацій, небайдужих мешканців громад, які з перших днів пандемії об’єднувалися в допомозі та взаємопідтримці — на пошук ефективних рішень для протидії кризі.
Важливі ініціативи реалізуються і на підтримку медичних працівників, які вже 8 місяців тяжко працюють під час пандемії, дуже потребують відновлення та реабілітації. І допомога громадянського суспільства і міжнародних фондів в цих складних обставинах дійсно на часі і є дуже помічна.
EU4Usociety. Співпраця на підтримку громадянського суспільства триває
Нещодавно стартував спільний 4-річний проєкт Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу — “EU4USociety” – спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.
“Як для організації, що вже 30 років обстоює європейський курс України, для нас почесно починати цей важливий проєкт саме з Європейським Союзом, — зауважує виконавчий директор Фонду “Відродження” Олександр Сушко. — В основі проєкту – побудова сталої демократичної політики та культури громадської участі. Це ті пріоритети, як завжди були найважливішими як для Фонду, так і для Європейського Союзу в Україні”.
ЄС надаватиме кошти для посилення громадянського суспільства, а МФВ, в свою чергу, оголошуватиме гранти в рамках 6 тематичних пріоритетів. Загальний бюджет проєкту “EU4USociety” складе 4,8 млн євро.
“EU4Usociety” – це продовження і поглиблення співпраці між Фондом та Європейським Союзом, – коментує Дмитро Шульга, директор Європейської програми МФВ. – У 2016-2019 роках Фонд спільно з ЄС вже реалізовував масштабний проєкт “Громадська синергія”, який багато зробив для впровадження Угоди про асоціацію, інформування про можливості співпраці з ЄС, розвитку євроінтеграційних платформ та інше. Ми переконані, що “EU4USociety” досягне іще кращих результатів задля побудови сталої демократичної публічної політики та культури громадської участі в Україні”.
За інформацією EUProstir