У Києві дискутували про права наркозалежних людей
Напередодні річниці підписання Загальної декларації з прав людини, яку світ відзначає 10 грудня, Альянс провів підсумкову зустріч-дискусію для представників/ць ЗМІ. Після наочних пресвізитів до ...
Додано:
Nataly Kravchuk
Напередодні річниці підписання Загальної декларації з прав людини, яку світ відзначає 10 грудня, Альянс провів підсумкову зустріч-дискусію для представників/ць ЗМІ. Після наочних пресвізитів до Полтави та Одеси, разом із медіа й експертами/ками, обговорили права людей, які живуть із наркозалежністю.
Асоційований директор з політики та партнерських відносин МБФ «Альянс громадського здоров’я» Павло Скала розповів про досягнення та ефективний вплив Альянсу на епідемію ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, туберкульозу в Україні, а також реалізовані адвокаційні проєкти:
- Ми зустрілися з вами в рамках глобальної ініціативи PITCH (Партнерство заради натхнення, трансформації та об`єднання відповіді на ВІЛ), яка впроваджувалася майже 5 років у цілому ряді країн як великий адвокаційний компонент, навіть у світовому масштабі. В Україні разом із партнерами/ками та експертами/ками ми серед іншого провели низку заходів для ЗМІ, аби надати достовірну та актуальну інформацію всім, хто пише на складну соціальну тематику, – підкреслив Павло Скала під час виступу.
Антон Басенко, керівник проєкту PITCH (Альянс громадського здоров’я) та громадський активіст, акцентував увагу журналістів/ок на порушенні прав наркозалежних людей правоохоронними органами, ультраправими організаціями. Закликав під час створення статей чи новин утримуватися від оціночних і стереотипних суджень, не дискримінувати людей, яких торкнулася залежність.
Тетяна Лебедь, голова правління БФ “Надія та Довіра”, директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА», у своєму виступі розповіла про проблеми з доступом наркозалежних жінок до програми ЗПТ, стигматизуюче і дискримінуюче ставлення лікарів/ок, представників/ць соціальних служб, суспільства.
Алла Мельник (керівниця напряму по роботі з уразливими підлітками «Конвіктус Україна») та Анастасія Цюрик (випускниця “Школи лідерства PITCH”, параюристка) повідомили про проблеми наркозалежних підлітків, зокрема відсутність чи суттєві обмеження у доступі до медичних послуг, у тому числі лікуванні наркозалежності, зловживання правоохоронних органів (наприклад незаконні обшуки) тощо.
У фіналі події було оголошено переможців/ниць Всеукраїнського конкурсу для медіа «Наркополітика України в умовах коронавірусу: проблеми та шляхи їх вирішення».
Дискусія “Порушення прав людей, які живуть із наркозалежністю: шляхи вирішення проблем в умовах коронакризи” відбулась в рамках проєкту PITCH та за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.