У Білій Церкві відкрили виставку “На зламі”

16 грудня о 15:00 у виставковій залі міської бібліотеки №8 м. Біла Церква відбулося відкриття мандрівної виставки "На зламі" про зміни в житті цивільного населення в ході війни на Донбасі. ...

Додано:
anton_udovenko

photo5393533052174577996
У Білій Церкві відкрили виставку “На зламі”

16 грудня о 15:00 у виставковій залі міської бібліотеки №8 м. Біла Церква відбулося відкриття мандрівної виставки “На зламі” про зміни в житті цивільного населення в ході війни на Донбасі. Презентацію відвідали місцеві активісти, представники міської влади, журналісти, волонтери та мешканці міста. Біла Церква стала вже 16 містом, яке відвідала виставка. 

“На зламі” поєднує особисті історії разом з даними, які ілюструють зміни у суспільстві: поляризацію суспільства на «наших» та «не наших», маргіналізацію населення внаслідок узурпації влади бойовиками «Л/ДНР», труднощі життя цивільних в умовах беззаконня та, як наслідок, демографічні зміни в Донецькій та Луганській областях.  

Ми не можемо жити у забутті та говорити лише про військових, або лише про ВПО. Зміни торкнулися усіх, злам зачепив кожного українця. Наша відповідальність – зберегти історії людей та показати як власне змінилося життя наших громадян після 2014 року. З  допомогою комбінації особистих історій та релевантної статистики ми намагалися наглядно продемонструвати які зміни відбулися у суспільстві, які виникли проблеми, як люди виживали в умовах правового вакууму в ОРДЛО“, – зазначив Антон Удовенко, проектний менеджер Східноукраїнського центру громадських ініціатив та співавтор ідеї виставки.

Виставка є результатом чотирирічної діяльності документаторів правозахисної Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі”. З 2015 року правозахисники зібрали майже 400 документальних свідчень жертв та свідків гендерно обумовленого насильства, торгівлі людьми, обстрілів та мінування. Окрім цього, вдалося почути думки цивільних щодо їхнього бачення початку конфлікту, їхнього ставлення до українців з протилежними поглядами, бачення реінтеграції. Уся ця інформація й знайшла відобреження у виставці “На зламі”. 

“З допомогою виставки ми дуже сподіваємося руйнувати стереотипні бачення. Насправді, на Сході багато прихильників єдності та незалежності України. Потрібно спілкуватися, нагадувати, що є права людини і ми йдемо до побудови спільної правової держави. Попри різні погляди у людей є базис для порозуміння. Це, наприклад, повага до гідності й до базових прав людини. Виставка – перший крок до діалогу, до розуміння проблем інших людей і запрошення, щоб обговорити як ці проблеми вирішити”, – сказала документаторка БФ “Восток СОС” Наталія Каплун. 

Наприкінці презентації слово надали гостям, які мали змогу висловити думку щодо власного бачення війни на Донбасі.

“Навіть під час війни не мають страждати жінки, діти, полонені. На Сході невизнана війна і це надзвичайно складне питання в рамках міжнародного гуманітарного права – визнати сторони, які воюють. МГП не можна використати у повному обсязі, конфлікт позиціонується як внутрішня війна. Використовується лише одна Конвенція, й то, дві статті з цієї Конвенції. Полонених залучали до виконання небезпечних робіт: розмінування, копання траншей. Це є грубим порушенням гуманітарного права. Попри це, для міжнародних інституцій це й досі є надзвичайно складним питанням. Сподіваємося, це знайде своє вирішення в Гаазі, в Міжнародному кримінальному суді”, – підкреслив Володимир Порватов, викладач БНВО “Звитяга”.   

Facebook трансляція події: https://www.facebook.com/watch/live/?v=204395947900534

Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.

 


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я