2 лютого 2021 року о 11:00 у м. Сєвєродонецьк, вул. Федоренко 10, бізнес-центр «Green Town» (конференц-зал) відбудеться круглий стіл на тему «Потенціал для співпраці ОГС та місцевої влади у Луганській області» за підсумками дослідження Місцевого індексу прав людини у сфері «Безпека в громаді»
Під час заходу громадські активісти разом із представниками місцевої влади, громадських об’єднань та ЗМІ обговорять подальші кроки спільної діяльності на основі результатів досліджень у сфері «Безпека в громаді», проведених у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, а також урядів Данії, Швейцарії, Швеції та Королівства Нідерландів.
Упродовж 2020 року ініціативні мешканці досліджували ситуацію у різних сферах життя своїх громад із використанням інструментарію Місцевого індексу прав людини. Це дослідження, зокрема, дозволяє побачити реальну картину сильних та слабких сторін, що стосується безпеки мешканців підконтрольних уряду України територій Луганської області. Кожен звіт містить конкретні рекомендації із вдосконалення ситуації у громаді, де проводилось дослідження.
Спікери заходу:
- Максим Петров — експерт проєкту з адвокації, модератор круглого столу;
- Наталія Єсіна — експертка проєкту, виконавча директорка Північної правозахисної групи (Суми);
- Тарас Щербатюк — експерт проєкту, керівник Черкаської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини;
- Євген Полтенко — керівник проєкту, виконавчий директор ГС «Мережа правого розвитку»;
- Сергій Кошель — координатор проєкту в Луганській області;
- Представники органів місцевого самоврядування громад, в яких проводилось дослідження;
- Монітори громад: Соловйова Катерина (Новопсков), Пустовойтов Роман (Сєвєродонецьк), Якуніна Яна (Лисичанськ).
У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, доступ на захід ОБОВ’ЯЗКОВО за попередньою реєстрацією: [email protected]
Для довідки
Організація круглого столу відбувається у межах проєкту «Посилення експертного потенціалу ОГС Донецької та Луганської областей для здійснення моніторингу доступу до правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях», що реалізовується ГС «Мережа правового розвитку» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, а також урядів Данії, Швейцарії, Швеції та Королівства Нідерландів. Погляди, висловлені під час заходу, належать учасникам та не обов’язково відображають погляди та позицію Програми, Європейського Союзу, а також урядів Данії, Швейцарії, Швеції та Королівства Нідерландів.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.