Фініш першої хвилі громадського проєкту. Три команди отримали фінансування
На початку листопада минулого року ГО «Фонд “Професійний розвиток Харкова”» за щирої підтримки Національного фонду демократії (National Endowment for Democracy) розпочали проєкт “Зміцнення ...
Додано:
katalina
На початку листопада минулого року ГО «Фонд “Професійний розвиток Харкова”» за щирої підтримки Національного фонду демократії (National Endowment for Democracy) розпочали проєкт “Зміцнення громадянського активізму серед молоді” та оголосили набір менторів. Організатори отримали більше 140 заявок: на дві хвилі проєкту було обрано 23 наставника з семи регіонів України, що згодом пройшли навчання за методологією Human-centered design.
Разом з цим, під гаслом «Мрієш змінювати громаду?», розпочався пошук команд у складі від 3 до 5 учасників віком від 18 до 35 років із Харківської області та підконтрольних уряду України територій Донецької та Луганської областей, а саме:
- представників ініціативних груп, що впроваджують позитивні зміни у своєму закладі освіти, місті, селищі або в ОТГ, котрі планують зареєструвати громадську організацію найближчим часом;
- засновників/членів/волонтерів громадської організації, що була офіційно зареєстрована не більше 1 року, та потребуєте допомоги в організації своєї діяльності.
40 команд взяли участь у конкурсі, за результатом ретельного аналізу анкет та співбесід було відібрано 10, що розпочали свій шлях у проєкті, метою якого є розвиток та підтримка громадських ініціатив та громадських організацій на початкових етапах діяльності.
В основу проєкту лягла методологія Human-centered design, що з 2018-го року успішно використовується в інноваційній програмі “UPSHIFT Україна”.
На учасників очікували вебінари від Артема Коновалова, Вікторії Черевко, Світлани Тимченко та Максима Мазипчука з наступних тем:
- «Що таке громадська організація, як її створювати й нащо»,
- «Планування роботи громадської організації»,
- «Мистецтво впливати: обираємо інструменти»,
- «Цифрові інструменти для ГО».
У межах проєкту команди отримали покроковий супровід у процесі державної реєстрації, розробки статуту, набули базових знань з обліку та звітності. Окремо слід зазначити, що всі учасник отримали безкоштовні ліцензії цифрових інструментів (Microsoft 365 / Gsuite, Canva Pro та ін.) і консультації з їх налаштування для ефективного впровадження у роботу організації.
Робота над проєктами відбувалася у партнерстві команд зі своїми менторами протягом трьох тренінгових днів.
Членами журі стали професіонали своєї справи:
- Ірина Фоменко – голова правління ГО «Фонд “Професійний розвиток Харкова”»,
- Олена Розсказова – керівниця Східноукраїнського представництва МФ «Відродження»,
- Віталій Шеїн – підприємець, ментор програми «UPSHIFT Україна»,
- Олена Подубів-Франківська – голова Всеукраїнської асоціації молодіжних центрів.
За результатами презентації розроблених проектів 3 організації отримали фінансування (1000$) на втілення проєкту у життя:
- громадська організація “Від мрії до дії” з Шульгинської громади Луганської області з проєктом створення молодіжного хабу, що згуртує молодих людей громади та стане платформою для розробки та реалізації їхніх ініціатив;
- громадянська ініціатива “Давай діяти” з Слобожанської громади Харківської області з проєктом активізації молоді через проведення ярмарку ідей та заснування громадської організації, що буде активізувати роботу у громаді;
- громадянська ініціатива “Розвиток парків Старобільська” з Старобільської громади Луганської області з проєктом створення цифрової платформи для залучення молоді до вирішення проблем у громаді та заснуванням громадської організації, що буде підтримувати та розвивати цей проєкт.
Наразі усі команди-учасниці починають свою інституційну діяльність, а команда проєкту готується до запуску наступної хвилі, що охопить Харківську, Сумську, Чернігівську області та підконтрольні уряду України території Донецької та Луганської областей.