Цієї весни Docudays UA вперше відбудеться у гібридному форматі
Офлайн-центром фестивалю стане Поділ, де розташовані всі цьогорічні локації Docudays UA: кінотеатр «Жовтень», простір Креативної спільноти IZONE та Dymchuk Gallery. А не виходячи з дому глядачі ...
Додано:
Громадський Простір
Офлайн-центром фестивалю стане Поділ, де розташовані всі цьогорічні локації Docudays UA: кінотеатр «Жовтень», простір Креативної спільноти IZONE та Dymchuk Gallery. А не виходячи з дому глядачі зможуть долучитися до кінопоказів та подій в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.
Фестиваль відбудеться з 26 березня по 4 квітня включно. Нагадуємо, що 18 Docudays UA присвячений праву людини на здоров’я. Ми пропонуємо зануритися глибше у процеси нових для нас явищ і оцінити весь масштаб світових змін з початком пандемії.
«Docudays UA виповнюється 18 років. Хочу його привітати з повноліттям, — зазначає програмна директорка фестивалю Вікторія Лещенко. — Одна з найцікавіших частин роботи цього року — повне оновлення та розширення онлайн-кінотеатру DOCUSPACE. Ми багато обговорюємо та міркуємо над тим, як зробити його максимально інтерактивним та комфортним для глядачів. Притримуючи інтригу, поки лише скажу, що DOCUSPACE працюватиме як VoD-сервіс (VoD (Video on Demand) — відео на запит. — Ред.) та як стримінгова платформа.
І, звичайно, цього року ми все ж потрапимо на великі екрани улюбленого київського кінотеатру “Жовтень”, де плануємо розмістити всю конкурсну та позаконкурсну програму фестивалю. Контрапунктом кожного вечора буде вечірній показ та обговорення після нього, які відбуватимуться одночасно у “Жовтні” та на DOCUSPACE. Ми хочемо поєднати обидві аудиторії та розширити можливості для спілкування, попри чинні карантинні обмеження».
В офлайн-форматі відбудуться:
І. Кінопокази конкурсних і позаконкурсних програм у кінотеатрі «Жовтень» та розмови з українськими режисер(к)ами фестивальних стрічок.
ІІ. Виставки та ретроспектива анімації в межах Міждисциплінарної програми у кінотеатрі «Жовтень», Dymchuk Gallery та просторі Креативної спільноти IZONE.
В онлайн-форматі відбудуться:
І. Кінопокази конкурсних та позаконкурсних програм, а також ретроспективи анімації Міждисциплінарної програми в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE (docuspace.org).
II. Публічні онлайн-трансляції правозахисних дискусій програми «RIGHTS NOW!», лекцій та зустрічей DOCU/КЛАС, дискусій з режисер(к)ами фестивальних стрічок Tête-à-tête, а також дискусії з художниками/-цями Міждисциплінарної програми в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.
III. Ексклюзивні події для власників/-ць індустрійних акредитацій DOCU/ПРО. Серед них: Ukrainian Doc Preview — презентація актуальних українських документальних фільмів на стадії виробництва перед фахівцями/-чинями кіноіндустрії, втілена у партнерстві з Українським інститутом; а також DOCU/PRO TALKS — серія лекцій та майстер-класів на професійні теми: від розробки проєкту до формування стратегії продажів.
ІV. Також глядачі та глядачки зможуть долучитися до дистанційного спілкування з «книгами» в Живій бібліотеці. А підліткам з різних куточків України ми запропонуємо участь в Онлайн-студії документального кіно, де під менторством документальних режисерів/-ок вони створюватимуть у DOCU/ТАБОРІ власні документальні стрічки.
Фестиваль збереже всі конкурсні програми: DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО. Й нині ідеальний момент, аби оголосити учасників та учасниць національного конкурсу.
До програми національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА увійшли п’ять стрічок, які через призму особистих пошуків героїв віднаходять відповіді на вічні питання. Усі стрічки в програмі – національні або світові прем’єри. Ми придивимося до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: робитимемо вибір між коханням та покликанням життя з Мішелем, між обітницею та соціальним активізмом з монахом у миру і художником Анатолієм Лютюком, долатимемо сотні кілометрів заради мрії з Назаром та Максом, відкриватимемо мистецтво народного художника Івана Приходька та досліджуватимемо контрастність і політичність кабаре з учасницями Dakh Daughters Band.
Отже, розповідаємо, які фільми увійшли до DOCU/УКРАЇНА:
● «Май далеко — май добре», режисерка Ганна Ярошевич;
● «Земля Івана», режисер Андрій Лисецький;
● «Сіль із Бонневіллю», режисер Семен Мозговий;
● «Казка про Коника», режисери Уляна Осовська, Денис Страшний;
● «Рози. Фільм-кабаре», режисерка Ірена Стеценко.
Детальніше про решту програм незабаром. Слідкуйте за оновленнями на сайті.
Програма DOCU/ПРО на 18 Docudays UA продовжує створювати можливості для нетворкінгу та обміну між представниками/-цями кіноіндустрії в Україні та світі через консультації, воркшопи й особисті Zoom-розмови.
У межах Meet Professionals традиційно можна буде записатися на індивідуальні консультації з представниками/-цями міжнародних кінофестивалів та кіноринків, сейлз-агент(к)ами, бродкастерами, досвідченими продюсер(к)ами, представниками/-цями фундацій кіно українських та світових інституцій. Експерт(к)и Meet Professionals також візьмуть участь у презентації проєктів Ukrainian Doc Preview.
Цього року нашу індустрійну платформу зокрема відвідають: П’єр-Алексі Шеві (Cannes Docs, Франція), Патріція Манчіні (Sunny Side of the Doc, Франція), Сара Доусон (IDFA, Нідерланди), Терез Антоні (DOKLeipzig, Німеччина), Жасмін Базік (Visions du Réel, Швейцарія), Домінік Штрайб та Гелін Ґеррітсен (GOEAST FF, Німеччина), Мартін Горина (МКФ у Карлових Варах, Чеська Республіка), Маель Ґенеґес (CAT&Docs, Франція), Аліна Рудніцкая та Наталья Аршавская (Current time TV, Росія), Ольга Бірзул (Український інститут, Україна) та ін.
З повним переліком експертів та експерток індустрійної платформи DOCU/ПРО можна ознайомитися за посиланням.
Більше про індустрійну програму та індустрійну акредитацію дізнавайтеся на сайті Docudays UA.
* * * * * * *
Нагадуємо, що до 7 березня відкрита фестивальна акредитація для представників та представниць медіа. Детальніше про акредитацію преси читайте на нашому сайті.
Джерело: Docudays UA.