Громадський центр правосуддя Чернігівщини на протидії домашньому насильству

26 лютого в Громадському центрі правосуддя, який працює на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області, відбувся круглий стіл: «Налагодження механізмів взаємодії суб’єктів, що здійснюють ...

Додано:
Viktor Tarasov

Foto-2
Громадський центр правосуддя Чернігівщини на протидії домашньому насильству

26 лютого в Громадському центрі правосуддя, який працює на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області, відбувся круглий стіл: «Налагодження механізмів взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству».

Круглий стіл організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Департаментом сім’ї, молоді та спорту та Службою у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівським обласним центром соціальних служб та Відділом ювенальної превенції УПД ГУНП в Чернігівській області за участі представників Ічнянської міської ради, суддів районного суду, представників поліції та Ічнянського бюро правової допомоги.

Учасники зустрічі наголошували, що в діяльності владних органів в соціальній сфері на сьогодні виникає ряд викликів: зміни в структурі органів, передача повноважень до місцевих громад в рамках реформи децентралізації, плинність кадрів, карантинні обмеження, тощо.

Foto-1

Зокрема, представниця Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА Руслана Нагорна зазначила, що до зазначених проблем додаються й питання відсутності мультидисциплінарного підходу в громадах – координаційні ради на місцях не створені або створені, але не функціонують, тобто не має координації всіх суб’єктів на місцях, а також відсутні програми для кривдників.

Заступник начальника Служби у справах дітей Чернігівської ОДА Юлія Олифіренко підкреслила, що випадків домашнього насильства відносно дітей стає значно більше. Але в громадах виникають проблеми з виявленням та ідентифікацією дітей, постраждалих від домашнього насильства. В той же час в Ічнянській громаді офіційно не виявлено таких дітей, хоча випадків домашнього насильства достатньо.   

Як зазначила начальниця відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області Ольга Панкратова, правоохоронні органи теж перебувають в стадії реформування, і тому теж виникає багато викликів в їх роботі. Представник поліції зосередилась на проблематиці винесення термінових заборонних приписів, адже практика показує, що тут виникає найбільше труднощів. Статистика поліції свідчить, що в минулому році значно зросла кількість звернень щодо сексуального насильства.

В свою чергу Юлія Велько, методист Чернігівського обласного центру соціальних служб звернула увагу присутніх на конкретні випадки насильства в сім’ї та булінгу, їх причини та наслідки.

Голова Ічнянського районного суду Чернігівської області Тетяна Карапиш та суддя-спікер Андрій Вовченко зосередились на питаннях вже судової практики та тих проблем, які можуть виникати, зокрема закінчення строків для притягнення до адміністративної відповідальності, часта відсутність повної й об’єктивної інформації про ситуацію з домашнім насильством. Окрім того, голова суду наголосила й на важливості застосування медіації та альтернативних методів вирішення конфліктів, а також важливості проведення превентивної роботи.

«Але в більшості випадків, найпроблемнішим є те, що навіть притягнувши кривдника до відповідальності, ситуація не змінюється, – підсумувала зустріч юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк. – Останній рік наша організація фіксує збільшення звернень щодо випадків домашнього насильства. Часто злочин триває роками і ситуація не вирішується жодним чином, а допомога для постраждалих малоефективна. В таких випадках навіть армія адвокатів, правозахисників, соціальних працівників не може допомогти вирішити ситуацію, бо вона затягнута та комплексна. Саме тому ми маємо системно підходити до вирішення проблеми. Виключно комплексний підхід може забезпечити безпеку, доступність та якість надання необхідних послуг особам, що постраждали від насильства в сім’ї, підвищити обізнаність у питаннях запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі».

Діяльність Громадського центру правосуддя Чернігівщини відбувається за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Фонд «Український Дім» у Варшаві вручив нагороди молодим талантам на честь свого 15-річчя

Проєктна діяльність, міжнародні партнерства та поточна робота: відбулася зустріч голів громад Кропивницького району

Голови громад Донеччини вивчають інструменти залучення додаткових ресурсів

Стратегії як інструменти сталого розвитку громад Кіровоградщини

Академія української преси розкриває секрети взаємодії зі штучним інтелектом

Дві українські команди увійшли до десятки фіналістів Foodathon 2024