Результати конкурсу програми “Правоспроможна громада – 2021”

Навчально-практична програма “Правоспроможна громада” (надалі — Програма) створює унікальну можливість для українських громад спланувати, підготувати та провести дослідження правових потреб своїх ...

Додано:
legal_dev_network

666
Результати конкурсу програми “Правоспроможна громада – 2021”

Навчально-практична програма “Правоспроможна громада” (надалі — Програма) створює унікальну можливість для українських громад спланувати, підготувати та провести дослідження правових потреб своїх мешканців. Програма впроваджується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя  з 2019 року на базі мережі правових клубів Pravokator та безпосередньо адмініструється Мережею правового розвитку за підтримки партнерських організацій та установ: Міжнародний фонд “Відродження”, Українська фундація правової допомоги, Координаційний центр з надання правової допомоги. Докладно про програму: тут

До участі у цьогорічному конкурсі Програми, який тривав до 21 лютого 2020, були запрошені ініціативні групи з ідеєю щодо посилення правових можливостей своєї територіальної громади. Загалом на конкурс надійшло 13 заявок. За результатами проведення відеоінтерв’ю, до чергового етапу Програми її програмною радою запрошено ініціативні групи, які координуються наступними інституціями:

  1. Каховська міська рада (Каховка, Херсонська обл.)
  2. КО “Інститут розвитку міста” Полтавської міської ради (Полтава)
  3. Вороньківська сільська рада (Вороньків, Київська обл.)
  4. ГО «Лулуді» (Балаклея, Черкаська обл.)
  5. Вільхівська сільська рада, ГО “Агенція місцевих ініціатив” (Вільхівка, Харківська обл.)
  6. ГО “Центр економічно-правового розвитку” (Кам’янка-Бузька, Львівська обл.)

Різноманітний склад ініціативних груп сприяє розвитку міжінституційної співпраці у сфері доступу до правосуддя між громадським сектором, місцевим самоврядуванням, правозахисниками та державою в особі системи безоплатної правової допомоги.

Надалі програмою передбачена участь у навчальних практикумах та проведення досліджень. Також ініціативні групи спланують та реалізують на практиці заходи та рішення для своєї громади у відповідь на правові потреби, виявлені в ході досліджень. Очікується, що за активного сприяння ініціативних груп, буде створено подальші умови для залучення фінансових ресурсів місцевого бюджету та зовнішніх соціальних інвесторів на реалізацію заходів із вдосконалення доступу до правосуддя у громадах.

Навчально-практична програма “Правоспроможна громада” впроваджується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя з 2019 року на базі мережі правових клубів #PRAVOKATOR за підтримки Координаційного центру з надання правової допомогиМіжнародного фонду “Відродження”Української фундації правової допомоги та безпосередньо адмініструється Мережею правового розвитку.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку