Програма RIGHTS NOW! Про що дискутували на 18 Docudays UA
Всі стріми дискусій, які відбулись у межах 18 Docudays UA, зараз є у вільному доступі в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.Нова реальність коронакризи: що далі?Наслідки пандемії COVID-19 призвели до ...
Додано:
Громадський Простір
Всі стріми дискусій, які відбулись у межах 18 Docudays UA, зараз є у вільному доступі в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.
Нова реальність коронакризи: що далі?
Наслідки пандемії COVID-19 призвели до втрати тисяч робочих місць, масової втоми і страху перед невизначеністю майбутнього. Наше життя змінилося, цінності трансформувались, а права окремої людини поступилися місцем колективній безпеці. Дізнаймося про те, як криза вплинула на стан прав людини в Україні та світі.
Міфи про імунітет: як зберегти здоровий ґлузд під час пандемії?
Ми роками чуємо про те, що здоровий спосіб життя — запорука успіху в підтримці імунітету. Втім, є ті, хто «оберігає» імунітет під час пандемії шляхом відмови від щеплення. Дізнаємося, як на організм та його захисні функції впливає вакцинація? Які міфи про імунітет заважають подолати виклики нової реальності, пов’язані з COVID-19?
Рідкісні. Як орфанні хворі виборюють право на повноцінне життя?
Завдяки сучасним методам медицини орфанні хворі можуть повноцінно жити, проходячи терапію та реабілітацію. Але далеко не кожна родина може дозволити собі лікування. Для цього існують державні програми, що забезпечують необхідними лікарськими засобами тих, хто цього потребує. Яка нині ситуація в Україні з наданням допомоги пацієнтів/-ок?
Медицина болю. Як і чим полегшити страждання тяжкохворим?
Надання паліативної допомоги гарантується на законодавчому рівні. Водночас в Україні піднімається питання ефективності лікувальних засобів, зокрема ведуться дискусії щодо легалізації медичного канабісу, який може полегшувати біль хворим, наприклад, на рак чи епілепсію. Як реалізується право на вибір методів лікування?
Будівництво Каховської ГЕС-2: катастрофа неминуча?
Відколи стало відомо про наміри будівництва Каховської ГЕС-2 в Херсонській області, не вщухає протистояння забудовників з активіст(к)ами, науков(и)цями та іншими небайдужими громадян(к)ами. Вони стали на захист довкілля, історичної спадщини та свого права на здоров’я. Які саме ризики для екології несе будівництво та експлуатація Каховської ГЕС-2? Чи є аргументи доцільності побудови станції? Та які шанси в громадськості відстояти своє право на здоров’я й чисте довкілля?
Більше про роботу онлайн-кінотеатру DOCUSPACE читайте за посиланням.
Джерело: Docudays UA.