Методичні рекомендації для реалізації корекційної програми для кривдників

Домашнє насильство в Україні - це правопорушення, яке передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність.І досить тривалий час з боку держави та громадських організацій, подолання наслідків ...

GIZ-cover

Благодійний фонд "Посмішка ЮА"

Домашнє насильство в Україні – це правопорушення, яке передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність.

І досить тривалий час з боку держави та громадських організацій, подолання наслідків цього злочину обмежувалося лише роботою з постраждалими. Але світова практика свідчить, що дієвим механізмом є корекційна робота з самими кривдниками.

У 2018 році в Україні була запроваджена Типова програма для кривдників, проте в більшості громад цей механізм не працює. Тому є ряд причин, найчастіше це: відсутність фінансування з боку громади, брак спеціалістів, які можуть працювати за програмою або недостатність досвіду. Крім того, все ще відчувається низька обізнаність про проблеми гендерно зумовленого насильства, особливо у віддалених громадах.

Благодійним фондом “Посмішка дитини” з метою допомогти змінити ситуацію у громадах Донецької та Луганської областей, посилити роботу психологів, сприяти налагодженню гармонійних стосунки кривдників з членами власної сім’ї, популяризації застосування корекційної роботи для зміни насильницької поведінки кривдників, реалізовано проєкт «Впровадження програм для кривдників, які вчиняють домашнє насильство» за підтримки Федерального уряду Німеччини.

В рамках проєкту ми провели навчання для спеціалістів, які працюють з кривдниками, співпрацювали у громадах із зацікавленими особами, які відповідають за профілактику гендерно зумовленого насильства та модернізували Методичні рекомендації для реалізації корекційної програми для кривдників. Цей посібник ми радимо використовувати спеціалістам-психологам, які зацікавлені у виконанні програм для кривдників та готові до її активного впровадження у власних громадах.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Курс обміну валют за грантами від Європейської Комісії: як звітувати донору?

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)