Що ще було цікавого на Docudays UA 2021? Дискусії програми DOCU/CLASS
П'єте ранковий чай? Вмикайте цікавих співбесідників. Поки дитина займається в онлайн-школі, навчайтеся паралельно в DOCU/CLASS.Емма Дейві: монтаж у креативній документалістиціЩо таке ...
Додано:
Громадський Простір
П’єте ранковий чай? Вмикайте цікавих співбесідників. Поки дитина займається в онлайн-школі, навчайтеся паралельно в DOCU/CLASS.
Емма Дейві: монтаж у креативній документалістиці
Що таке креативна документалістика? Які можливі підходи до монтування такого кіно? Режисерка і тьюторка, членкиня журі DOCU/СВІТ Емма Дейві розповіла про свій досвід у роботі з монтажем. Раніше Емма працювала програмеркою документального кіно на Единбурзькому міжнародному кінофестивалі та була членкинею багатьох фестивальних журі, зокрема IDFA та Visions du Réel.
Трубадури кіно: архівація й актуалізація аматорських фільмів
Під час фестивалю спеціальну інтерактивну онлайн-програму ми присвятили любительській кінематографії двох країн: Шотландії, де «неофіційні» фільми стали важливим культурним феноменом, і України, де дослідницький інтерес до хоум-муві зростає останні декілька років. Під час розмови експерт(к)и розказали, як правильно дивитися аматорське кіно та в чому його цінність.
Губерт Саупер: політична документалістика
Соціально-політичні й водночас поетичні фільми Губерта Саупера здобули понад 50 важливих міжнародних нагород, зокрема призи Венеційського кінофестивалю, «Берлінале», «Санденсу», а також нагороди Французької, Австрійської та Європейської кіноакадемій. Цей DOCU/КЛАС став зануренням у підхід Губерта Саупера, який полягає в поєднанні соціополітичного фокусу й поетичного документування, а також у світ політичної документалістики загалом.
Історія заради майбутнього: візуальний сторітелінг як спосіб подолання поляризації. Воркшоп проєкту Arena і Лабораторії журналістики суспільного інтересу
У своїх дослідницьких проєктах програма Арена (Університет Джонса Гопкінса та Лондонська школа економіки) і Лабораторія журналістики суспільного інтересу представляють візуальний сторітелінг як спосіб подолання такої поляризації суспільства. Під час презентації Пітер Померанцев і Наталя Гуменюк розказали про дослідження реакцій українців/-ок на історичні події країни і світу «“Від воєн пам’яті” до спільного майбутнього: подолання поляризації в Україні», а також про можливості, які відкриває візуальний сторітелінг у цьому контексті, зокрема в рік, коли ми згадуємо 30-річчя незалежності.
Не пропустіть унікальну можливість подивитися фестивальні стрічки до 23 квітня. Стежте за оновленнями на сайті та інстаграмі.
Джерело: Docudays UA.