Анімаційний ролик “Інформаційна гігієна під час роботи в Інтернеті”

З цього інформаційного ролика ви дізнаєтесь прості правила розпізнавання неправдивих новин (фейків) та інформаційних маніпуляцій в інтернеті. Важливо розуміти, що фейки (неправдиві новини, або ...

Додано:
prawolviv2016

1234
Анімаційний ролик “Інформаційна гігієна під час роботи в Інтернеті”

З цього інформаційного ролика ви дізнаєтесь прості правила розпізнавання неправдивих новин (фейків) та інформаційних маніпуляцій в інтернеті. Важливо розуміти, що фейки (неправдиві новини, або спотворено зінтерпретовані факти) не фабрикують просто так: вони мають приносити вигоду своїм авторам. Важливо і те, що фейки поширюються швидше за факти. Втім, якщо знати прості правила розпізнавання фейків, їх можна викрити.

Як перевірити новину на достовірність? Як виглядає професійно написана новина? Що таке клікбейти? Як і для чого формують маніпулятивні заголовки новин? Які новини у стрічці новин краще оминати? Відповіді на ці запитання знає героїня нашого ролику – Лідія. Знання цих правил сьогодні необхідне всім, хто живе у еру інформації та стикається з потоком новин в інтернеті та соціальних мережах.

Переглянути анімаційний ролик можна тут

Ролик створено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО “Суспільство і право” і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу.


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я