Етнічні спільноти як чинник безпеки та розвитку: дискусія у Приморську

17 квітня за участі Державної служби України з етнополітики і свободи совісти відбувся одноденний тренінг-дискусія щодо ролі етнічних спільнот Приазов’я в безпеці та розвитку регіону. Захід відбувся ...

Приморськ-ДЕСС
Етнічні спільноти як чинник безпеки та розвитку: дискусія у Приморську

17 квітня за участі Державної служби України з етнополітики і свободи совісти відбувся одноденний тренінг-дискусія щодо ролі етнічних спільнот Приазов’я в безпеці та розвитку регіону. Захід відбувся в місті Приморськ Запорізької області в межах проєкту «Попередження конфліктів у Південній Україні».

Проєкт реалізує Центр близькосхідних досліджень (AMES) за сприяння National Endowment for Democracy. Презентацію від ДЕСС представила фахівчиня відділу аналітики та стратегічного планування Вікторія Халанчук.

У минулому Ногайськ, а нині Приморськ, містить донині нерозкриту локальну історію ногайців, скіфського золота й курганів; створює унікальну атмосферу для довірливого спілкування. У тренінгу взяли участь представники спільнот болгар, греків і кримських татар, інші зацікавлені в питаннях міжетнічної взаємодії в Україні, зокрема й представники місцевої влади.

За підсумками обговорення учасники відзначили вагомість меморативної політики для спільнот регіону. Повернення до локального, відновлення історичної пам’яті, рефлексія про історичні травми та відчуття цінності земель, на яких проживають спільноти, важливі для кристалізації етнічної та формування громадянської ідентичності.

Цього року Україна відзначає 30-ліття незалежності. Важливо, щоб етнічні спільноти, чиї історії упродовж століть переписували разом зі зміною кордонів імперій, здобули й осмислили свою самобутню ідентичність і місце в історії незалежної України.

ДЕСС висловлює вдячність Центру близькосхідних досліджень за співпрацю.

Джерело


Тематика публікації:                      

Останні публікації цього розділу:

Ради з питань ВПО - Коаліція 1325 - Закарпаття: поінформоване партнерство для подолання наслідків війни

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки

82% кафе, барів і ресторанів України дотримуються заборони куріння – результати моніторингу

Суспільне шукає кореспондентів у громадах Чернігівщини, Сумщини та Харківщини — стартувала реєстрація

Всеукраїнська ініціатива для школярів «Урок миру та справедивості»

ГО «Інтерньюз-Україна» створила the Ukrainian Media and Society Fund