Набір учасників до проєкту «Об’єднання задля допомоги хелперам» від Центру АХАЛАР
ЗАВЕРШЕНО
Центр АХАЛАР оголошує набір учасників до проєкту «Об’єднання задля допомоги хелперам», що реалізується спільно з Благодійною організацією «Світло надії» за фінансової підтримки Human Rights House Foundation.
Цей проєкт продовжує тему, розпочату Центром АХАЛАР три роки тому, а саме – підтримка людей допомагаючих професій, особливо тих, хто працює з уцілілими після насильства. У 2020 році ми навчали хелперів методикам роботи з уцілілими. У цьому проєкті ми маємо намір сфокусувати свою увагу на декількох цілях:
- Навчити хелперів технікам безпеки;
- Ознайомити з методами профілактики стресових ситуацій;
- Ознайомити з методами відновлення і зміцнення їх психічного і фізичного здоров’я;
- Залучити учасників до роботи на безпечному супервізійной майданчику, щоб вони могли пропрацювати та розібрати власні кейси або власні переживання у супроводі фахівців;
- Збільшити ефективність використання отриманих знань і методик через коучингову роботу.
Активісти, журналісти, лікарі, безробітні, студенти та ін. За своїм бажанням або з волі випадку стають захисниками прав і свобод, а часто заодно і хелперами. Але спеціального навчання «професії хелперства» в Україні немає. Відповідно про техніку безпеки більшість з них теж не знають до тих пір, поки не починаються проблеми.
Ці люди розрізнені і не завжди знають куди звертатися за професійною допомогою у важких ситуаціях і для того, щоб підвищити свої компетенції. Відомо, що багато хто з них (волонтери, хелпери), завдяки власному травматичному досвіду, мають більш високий дар емпатії і можуть надати хорошу допомогу. Але це також джерело втоми, можливість ретравматичного стресу.
Щоб розібратися з різними ситуаціями, потрібна підтримка колег і підвищення рівня знань в сфері самозахисту.
Програма передбачає практичну роботу в групі, в малих групах і парах, індивідуальні консультації, що перетинаються викладом теоретичного матеріалу.
Ми будемо інтегровано використовувати практики глибинної екології, психології процесу, арттерапії, бодітерапіі, Майндфулнес і ін.
ЗАХОДИ, ЩО ЗАПЛАНОВАНІ У ПРОЄКТІ:
- 24- годинний тренінг «Все, що потрібно знати хелперу, щоб бути в ресурсі» для 28 учасників, що буде проведений 27, 28, 30 травня та 1 червня;
- 12 годин супервізії для розбору кейсів учасників;
- 28 годин коучингу для створення особистого плану використання матеріалу.
Участь у проєкті безкоштовна. Усі зустрічі заплановані до проведення онлайн у платформі Zoom.
ХТО МОЖЕ СТАТИ УЧАСНИКОМ ПРОЄКТУ:
Представники допомагаючи професій з різних груп місцевих громад з невеликих міст та місцевостей, що працюють з жінками, які перенесли насильство:
- неурядовий сектор – активісти, лідери та волонтери, громадські працівники, правозахисники, помічники;
- державні структури – соціальні працівники, лікарі, психологи, педагоги, юристи, журналісти, які часто виявляються в ролі помічників.
Зареєструватись до участі тут.
Анкети приймаємо до 20 травня. Про відбір буде оголошено 25 травня електронною поштою.