Шість успішних історій просування студентами ненасильницьких змін

Відстоювання права на цілодобовий доступ до гуртожитків, боротьба за безоплатні послуги для студентів, цінність вивчення потреб студентів органами студентського самоврядування. В буклеті «Історії ...

Додано:
Liudmyla Paraskiva

Історії
Шість успішних історій просування студентами ненасильницьких змін

Відстоювання права на цілодобовий доступ до гуртожитків, боротьба за безоплатні послуги для студентів, цінність вивчення потреб студентів органами студентського самоврядування. В буклеті «Історії змін, які роблять студенти» представлені шість дуже різних історій, практик просування студентами ненасильницьких змін для покращення умов навчання, які відбулися в Україні впродовж останніх десяти років. За кожною з них стояли усвідомлення власних потреб та відповідальність за їх втілення. Ці приклади можуть стати поштовхом для просування нових або збереження вже втілених змін у системі освіти.

Ідея створення буклету полягає не лише аби розказати про успішні історії змін , але у тому, аби актори змін вміли захищати власні інтереси, не приймали за належне порушення та обмеження власних прав і потреб. Є чимало прикладів, коли втілені зміни зникали. І причин, чому так відбувається, теж багато: зміна керівництва, з яким не знайшли спільну мову;студенти, які мовчки приймають порушення та обмеження власних прав і потреб; відсутність однодумців; брак знань та навичок як відстоювати власні інтереси і захищати те, що досягли. Тому втілені зміни, це лише перший крок. Наступний — це постійно захищати вибороне право.

“Дуже класні та круті по сенсу публікації! Делегатам дуже запам’яталася ця сесія через інтерактив, їм було дуже цікаво і багато чого нового почерпнули,” – ділиться враженнями від презентації буклету Тетяна Ненчинська, ексзаступниця Голови Студентської Ради Вінничини.

Якщо ви хочете замовити певну кількість друкованих буклетів (Нова Пошта) або провести для активістів свого навчального закладу онлайн сесію з пошуку власних історій та рецептів змін, пишіть на [email protected]

Цей буклет створений завдяки партнерству громадських організацій «Мережа відповідальних» та «Театр змін» в рамках проекту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах» підтриманий KURVE Wustrow — Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках Громадської служби миру, що фінансується Федеральним міністерством з економічної співпраці та розвитку Федеративної республіки Німеччина.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я