Рух ЧЕСНО презентував чат-бот «ЧЕСНО про закони» на платформі Telegram

В прес-центрі Українського кризового медіа-центру Рух ЧЕСНО презентував чат-бот «ЧЕСНО про закони» на платформі Telegram. Він дозволяє відслідковувати усі законодавчі оновлення за ключовими словами, ...

51204610428_8d3e387106_c
Рух ЧЕСНО презентував чат-бот «ЧЕСНО про закони» на платформі Telegram

В прес-центрі Українського кризового медіа-центру Рух ЧЕСНО презентував чат-бот «ЧЕСНО про закони» на платформі Telegram. Він дозволяє відслідковувати усі законодавчі оновлення за ключовими словами, профільними комітетами та прізвищами депутатів Верховної Ради України. 

Чат-бот допомагає відслідковувати, які закони розглядаються, яка робота ведеться в комітетах, які ініціативи пропонує той чи інший депутат. Це спосіб швидко донести до громадян, активістів або журналістів інформацію, яка стосується їх роботи, бізнесу або сфери, яка їх цікавить. 

«Відкриті дані мають бути дієвим робочим інструментом. Зараз громадські організації і активісти працюють як пожежники. Вони не знають заздалегідь які закони будуть розглядатися і ухвалюватися. Ці зміни відстежити неможливо, бо законів багато, комітетів багато. Тому ми думали як можна вирішити цю проблему», – розповіла Віта Думанська, лідерка Руху ЧЕСНО.

Оксана Ставнійчук, провідна аналітикиня Руху ЧЕСНО, зазначає, що масив інформації дійсно дуже великий і насправді всього 9% ініціатив депутатів проходять друге читання. Є депутати рекордсмени по законодавчому спаму, які реєструють по 250 законопроектів і це створює багато додаткової і часто беззмістовної роботи.

«Оновлення можна знайти за номером законопроекту, по прізвищу депутата або по ключовим словам.  Оновлення інформації відбуваються відповідно до підписки користувача, можна підписатися на закони, на депутатів і будуть надходити оновлення інформації по обраним параметрам з певною періодичністю», – пояснила вона. 

«Ключові клієнти такого чат-боту це такі організації як наша або журналісти, які працюють над певними темами. Це зручний спосіб спостерігати за законодавчою роботою та не докладати до цього зайвих зусиль. Тому ми вітаємо таку ініціативу», – поділився Віталій Шабунін, очільник ЦПК. 

 

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади