Правопросвітницький захід з безпекових питань
Провів для студентів І курсу Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу координатор проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях, модератор клубу медіапросвіти Docudays UA ...
Додано:
kobzar
Провів для студентів І курсу Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу координатор проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях, модератор клубу медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» Юрій Чумак.
27 травня він організував правовий кінозал, представивши увазі юнаків та дівчат зворушливий документальний фільм з репертуару кіноклубів Docudays UA «Лізо, ходи додому!» режисерки Оксани Бурої, присвячений проблематиці психологічного насильства щодо дітей. Тематика була обрана невипадково, оскільки вона приурочена до Міжнародного дня захисту дітей.
В ході обговорення, що відбулося після показу, правник разом зі студентами згадали види домашнього насильства та їх прояви, які загрози вони несуть для безпеки людини. Також учасники назвали державні й муніципальні структури та правоохоронні органи, покликані протидіяти домашньому насильству в Україні.
Відповідаючи на запитання студентів щодо правильного та правового спілкування з поліцейськими, Юрій Чумак запропонував для перегляду цікаву анімаційну стрічку «Ти і поліція» (серію 4 «Тебе затримано за адміністративне правопорушення»), підготовлену Асоціацією УМДПЛ та студією Real Stories Production.
Завдяки героям пізнавального мультфільму підлітки дізналися про те, що таке адміністративне правопорушення, які правопорушення найчастіше скоюють їх ровесники та що робити, якщо така халепа сталася. А ще – як діяти під час адміністративного затримання та які права мають затримані особи, в тому числі – неповнолітні.
Наприкінці правозахисник поділився контактами державних і недержавних інституцій, що надають допомогу постраждалим від домашнього насильства, консультують із правових питань, досліджують питання взаємодії правоохоронних органів та громадськості. До останніх відноситься громадський проєкт «Шерифи для нових громад», який вивчає успішний досвід співпраці активних громадян, поліції та органів місцевого самоврядування в забезпеченні безпеки у власних громадах.