Платформа «Сільський розвиток» вітає Земельну реформу та активно долучається до розвитку громад

7 червня у прес-центрі Українського кризового медіа центру відбулась дискусія на тему «Управління земельними ресурсами громад – міф чи реальність?». Всеукраїнську Асоціацію ОТГ на заході ...

Додано:
vaotg

папапавкпу
Платформа «Сільський розвиток» вітає Земельну реформу та активно долучається до розвитку громад

7 червня у прес-центрі Українського кризового медіа центру відбулась дискусія на тему «Управління земельними ресурсами громад – міф чи реальність?». Всеукраїнську Асоціацію ОТГ на заході презентувала Тетяна Нужда, експертка платформи «Сільський розвиток». Подію організовала Програма USAID DOBRE.

«Платформа «Сільський розвиток» є майданчиком спілкування для територіальних громад, де можна як отримати досвід так і поділись ним. Ми формуємо фахову мережу серед експертів та практиків», – пояснює Тетяна Нужда.

Ключове питання для обговорення на заході – чого чекати територіальним громадам у зв’язку із прийняттям закону № 1423-IX (проект №2194):

  • передача земель громадам;
  • контроль за використанням земель;
  • регулювання землеустрою;
  • регулювання діяльності землевпорядників;
  • публічність та відкритість в сфері управління земельними ресурсами;
  • визначення території громади; дозвільні процедури;
  • процедури для затвердження землевпорядної документації;
  • реєстрація межі території громади в Державному земельному кадастрі.

«Одним із унікальних інструментів Всеукраїнської Асоціації ОТГ є опитування серед лідерів громад, що дає можливість зібрати зі всієї України, по актуальних темах, відповіді на питання та сформувати з результатів загальне бачення на ситуацію. Від екcпертів Асоціації ОТГ громади можуть отримати консультації. Голови ОТГ та спеціалісти можуть взяти участь в різних заходах, які проводить Асоціація ОТГ та при необхідності вирішення нагального проблемного питання створити спільне засідання», – коментує інструментарій та послуги для громад від Асоціації ОТГ Тетяна Нужда.

Тетяна констатувала факт, що сьогодні коли вже вся територія України покрита об’єднаними територіальними громадами, однозначно, на місцях треба організувати процес обліку та нагляду за земельними ділянками, якими в подальшому ефективно та якісно управляти.

«Цей рік та, мабуть, і наступний будуть одними із найважливіших, в контексті законодавчих змін у сфері управління земельними ресурсами, які стосуються громад. Нові види документації, комплексного плану просторового розвитку територій територіальних громад, який є містобудівною документацією та документацією із землеустрою – все це є новими викликами для громадам. Платформа активно працює та є в курсі всіх проблемних питань. Ми наближені до народу і готові говорити про це та допомагати», – стверджує Тетяна Нужда.

Всеукраїнська Асоціація ОТГ вітає важливі кроки Земельної реформи для громад, які завершать реформу децентралізації та готова долучитись до процесу задля отримання досягнення високих результатів громадами. Ми вважаємо, що на даному етапі зуміли налагодити ефективну комунікацію між громадами та державною владою. Наразі є важливим провести громади по тих процесах та процедурах, які ще попереду.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

НЕФКО продовжує сприяти відбудові українських муніципалітетів і запускає кілька нових проєктів з відновлення критичної інфраструктури та створення екологічного житла та освітніх закладів

Серця в одному ритмі: як ретрит перетворився на простір підтримки

Випробування війною: як лікарні України борються за життя на третій рік повномасштабного вторгнення

Люботинська лікарня: як тримати оборону під обстрілами та в хаосі війни

Гільзи, перетворені на мистецтво: в Україні проходить акція "Ланцюжок Незламності"

Мова любові: у Києві з’явиться соціальний навчальний простір для дітей з аутизмом