Як запоріжці разом з поляками молодь активізували
В Запоріжжі підбили підсумки проєкту «Кращі практики молодіжної співпраці Україна – Польща».Проєкт тривав декілька місяців і включав у себе тісну комунікацію між неурядовими організаціями, ...
Додано:
Микола Колодяжний
В Запоріжжі підбили підсумки проєкту «Кращі практики молодіжної співпраці Україна – Польща».
Проєкт тривав декілька місяців і включав у себе тісну комунікацію між неурядовими організаціями, молодіжними працівниками, тренерами та ініціативною молоддю з обох держав. В його межах відбулося 8 онлайн-зустрічей, на яких були представлені успішні кейси та корисні методики, що показали себе максимально ефективними для залучення та активізації молоді.
Це широкий спектр форматів: і дебати, і навчання за принципом «learning by doing», і активності у форматі «рівний – рівному», і спільні заходи з діючими політиками, і співпраця з людьми похилого віку. Учасники з Польщі поділилися досвідом тривалої та всеохопної роботи молодіжних рад, а українські колеги – особливостями молодіжних волонтерських рухів.
Весь досвід, яким обмінялись між собою Українська та Польська команди, був проаналізований та зібраний у методичних матеріалах. Ця брошура знаходиться у вільному доступі для поширення та використання українською та англійською мовою. Завантажити її можна у додатках до статті / за посиланнями:
За результатами навчання та дискусій Польська та Українська молодь, що брала участь в проєкті, підготували та реалізували власні міні-проєкти соціального спрямування. У реалізації ідей та задумів їй допомагали досвідчені ментори.
Зокрема, команда з України організувала Infoparty «Розкадровка», на якому презентувала та обговорила з молоддю соціальні відеоролики, спрямовані на протидію домашньому насильству. Особливістю цих відео є те, що їх повністю підготували, відзняли та змонтували Запорізькі підлітки – для того, щоб донести інформацію до однолітків.
Молодь з Польщі організувала онлайн-дебати для молодих парламентарів Нижньосілезького воєводства під назвою «Два погляди – спільне майбутнє». В межах цієї дискусії піднімалися теми екології, туризму та гострих соціальних проблем.
Таким чином, молодь з обох держав не тільки отримала новий досвід та унікальні знання, але і налагодила дружні зв’язки з іноземними колегами. Цю співпрацю планують продовжити і в майбутньому.
Про те, як відбувалася реалізація ініціативи, в ефірі телеканалу ТВ5 розказала тренерка проєкту Олеся Лапікова:
Детальніше дізнатися про проєкт можна за посиланням fb.com/BestPracticeUkrainePoland
Проект підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи // House of Europe #houseofeurope