У Києві відбулася цьогорічна Південна конференція
Конференцію було проведено 18-19 червня у рамках проекту "Попередження конфліктів у Південній Україні", який вже протягом кількох років здійснюється Центром близькосхідних досліджень (AMES) за ...
Додано:
Олександр Северин
Конференцію було проведено 18-19 червня у рамках проекту “Попередження конфліктів у Південній Україні“, який вже протягом кількох років здійснюється Центром близькосхідних досліджень (AMES) за сприяння National Endowment for Democracy.
Темою цьогорічної Південної конференцію стало “Українське Міжмор’я: стабілізація у час викликів”.
З вітальним словом до учасників Конференції звернувся директор Національного інституту стратегічних досліджень, доктор політичних наук Олександр Литвиненко.
Експерти Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, Сергій Данилов, Дмитро Звонок та Олександр Северин ознайомили учасників з підсумками моніторингу людської безпеки у південних районах Запорізької і Херсонської областей, результатами фокус-групових опитувань та релевантними даними, отриманими від суб’єктів владних повноважень на інформаційні запити щодо показників людської безпеки.
Заступник керівника Центру зовнішньополітичних досліджень НІСД, кандидат політичних наук Максим Паламарчук презентував напрацьовані внаслідок реалізації цьогорічного етапу проекту рекомендації щодо сприяння розвитку і безпеці українського Міжмор’я.
Три панельні дискусії, у яких взяли участь представники органів державної влади (зокрема – Державної служби України з етнополітики і свободи совісти, Українського інституту національної пам’яти), органів місцевого самоврядування, представники місцевих громад південних районів двох областей та незалежні експерти, були присвячені наступним темам:
- Децентралізація і людська безпека.
- Історія – ресурс для розвитку чи джерело конфліктів?
- Етнічні спільноти і локальні ідентичності – виклики та можливості.
Учасники Конференції підкреслили важливість подальших спільних зусиль задля забезпечення мирного розвитку та безпеки українського Міжмор’я, в контексті як зовнішньої російської загрози так і внутрішніх викликів.
За додатковою інформацію, коментарями, з пропозиціямі співпраці тощо прохання звертатися до керівника проекту Сергія Данилова: [email protected]