У Линовицькій громаді навчаються проєктному менеджменту
Линовицька громада, яка розташована на півдні Чернігівщини, вже відчула смак перших перемог на конкурсах проєктів, причому - не за бюджетні гроші. Скажімо - облаштування туристичного маршруту, ...
Линовицька громада, яка розташована на півдні Чернігівщини, вже відчула смак перших перемог на конкурсах проєктів, причому – не за бюджетні гроші. Скажімо – облаштування туристичного маршруту, пов`язаного з відомою родиною де Бальменів. Проєкт мав чималий екологічний елемент, адже передбачав часткову очистку парку ім. Тараса Шевченка.
Але ж хочеться більшого, а для цього треба багато знати та вміти. Тож про те, як правильно писати проєктні заявки, йшлося 30 червня під час зустрічі в рамках проєкту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади».
Наголошувалося – які б не були тематика чи донор, чим би не відрізнялися аплікаційні форми, завжди варто дотримуватися таких складових, як: чітке досяжне соціально спрямоване формулювання мети; зрозумілі результати з індикаторами для перевірки; відповідність заходів наміченим результатам; оптимальний графік, бюджет, що розрахований на всі заходи (включно з власним внеском); детально прописана система моніторингу виконання.
Окремо обговорювалися напрямки проєктів, що спрямовуються на захист довкілля – в чому їх особливість, як і де шукати донорів. Втім чи не головним питанням було і є залучення жителів громади до участі в такого роду діяльності – як на етапі генерування ідей, так і їх реалізації. А поки що відвідувачі Линовиці можуть напитися води з ошатної естетичної криниці біля селишної ради, відновленої у травні – червні цього року спільними зусиллями місцевого самоврядування та жителів громади.
Контакти: Казіміров Дмитро 0978696005.
Проєкт «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади» здійснюється Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Міжнародний фонд «Відродження» та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.