Ріпкинська громада на Чернігівщині розпочала роботу над Статутом

22 липня 2021 року представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії під час сесії Ріпкинської селищної ради розповіли про механізми участі громадян (Статут, місцеві ...

Додано:
Nataliya Drozd

ripky_3
Ріпкинська громада на Чернігівщині розпочала роботу над Статутом

22 липня 2021 року представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії під час сесії Ріпкинської селищної ради розповіли про механізми участі громадян (Статут, місцеві ініціативи, петиції, громадські слухання) та важливість їх прийняття в громаді.

Популяризація таких інструментів встановлює нові правила у громаді та є помічниками для депутатів, старост, голови громади. Це можливість у правовому полі збирати інформацію про проблеми, які турбують мешканців громади, залучати їх до процесу прийняття рішень, збирати ідеї та спільно їх втілювати.

 ripky_5

Напрацьовувати базовий документ, який визначає правила взаємодії влади та громади – Статут територіальної громади, необхідно спільно з громадянами. Члени територіальної громади повинні мати можливість впливати на процеси прийняття рішень через використання таких інструментів, як для прикладу загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціатив та ін.

ripky_4

Олександр Підгорний пояснив, що Статут має бути простим, доступним та логічно структурованим. Кожна територіальна громада вже на початку свого існування мала б визначитися з власним Статутом. Можна взяти готовий шаблон, але такий документ ніяк не враховує особливостей кожної громади. Бо в Статуті громади мають бути враховані всі особливості громади.

Цей документ має бути “живий”, щоб кожен знав як і міг ним користуватися, щоб він вирішував реальні питання і завдання, які є важливі саме для вашої громади.

На черзі – робота над тим, щоб Статут став дієвим інструментом для застосування, а не лише текстом на папері. Важливо зробити Статут документом, який сприяє розвитку громади.

Метою проекту “Управління конфліктами через залучення громади до здійснення влади”, що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми МФВ «Демократична практика”, є участь громадян в проведенні реформ освіти та місцевого самоврядування.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї

Запущено інформаційну платформу "Повертайся додому"

Приміщення для заходів у Дніпрі: простір для ваших подій

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів