«Гендерні окуляри» — 12 серій про проблеми дискримінації та гендерної нерівності

Протягом трьох місяців в ефірі UA: ОДЕСА та всіх регіональних телеканалів Суспільного виходив інформаційно-просвітницький проєкт «Гендерні окуляри». Проєкт відібрали на відкритому конкурсі «Створюй ...

gender1280-720
«Гендерні окуляри» — 12 серій про проблеми дискримінації та гендерної нерівності

Протягом трьох місяців в ефірі UA: ОДЕСА та всіх регіональних телеканалів Суспільного виходив інформаційно-просвітницький проєкт «Гендерні окуляри». Проєкт відібрали на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним» восени 2019 року. Він був запропонований для грантового фінансування спільно з міжнародними партнерами Суспільного та був реалізований за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Глядачі побачили 12 серій проєкту.

Стереотипи суспільства, прояви сексизму, обмеження у правах представників ЛГБТК+ спільноти та упереджене ставлення до людей з інвалідністю. Як це змінити? 24 герої з Одеси та Івано-Франківська поділилися своїми історіями, продемонстрували наявні проблеми й запропонували шляхи їхнього вирішення. Це люди різних професій, соціального статусу та сексуальної орієнтації.

Керівниця й авторка проєкту Зоряна Безпалько розповідає, що під час роботи над проєктом команда помітила, що стереотипне мислення та побутова дискримінація часто непомітні та сприймаються за норму.

«Чудово, що була можливість реалізувати такий важливий проєкт. Дякую за підтримку USAID та Суспільному. Цікаво було отримувати враження героїв після перегляду матеріалів. Наша команда намагалась розкрити кожного», — зазначає Зоряна Безпалько.

Жертви насилля повинні отримувати допомогу не лише від благодійних фондів і кризових центрів, а й від держави. У випуску розповідають, які види насилля існують, як розпізнати тиранію, як захистити себе, проілюстровано, до кого звертатись у разі небезпеки. А також запропоновані шляхи викорінення з підсвідомості людей поняття «сама винна».

Жінки з інвалідністю часто стикаються щонайменше з двома формами дискримінації — за статтю та інвалідністю. Це одна з найменш захищених верств населення, часто вони соціально ізольовані, їх вважають слабшими, непомітними та «інакшими», тими, які потребують «захисту». У випуску показані проблеми, з якими стикаються жінки в соціумі, та прояснення, якої допомоги вони потребують.

В Україні 46% науковців — жінки. У випуску показано, з якими складнощами стикаються жінки-науковці та як зробити їх в науці більш видимими.

Останній випуск проєкту присвячений гендерним ролям та сім’ям, які руйнують стереотипи.

«Сьогодні, коли у світі кожну хвилину з’являється велика кількість різноманітного контенту, дуже важливо приділяти більше уваги таким проєктам як “Гендерні окуляри”. Тому що цей проєкт ще раз нагадує всім нам, наскільки важливо бути уважним до рідних людей, вміти слухати та розуміти. Та головне — вчитися спілкуватись одне з одним, бо наявність діалогу це вже 70% успіху в формуванні здорової родини, здорового суспільства», — зазначає героїня проєкту Вікторія Рекун.

Всі 12 випусків можна переглянути у записі на ютуб-каналі Суспільного Одеси.

Нагадаємо, «Створюй із Суспільним» — це програма співпраці із Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах Суспільне мовлення.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку