Відбувся архітектурно-урбаністичний воркшоп «Нове життя ДОФу у Миколаєві»
Під час архітектурно-урбаністичного воркшопу «Нове життя ДОФу у Миколаєві» архітектори_ки, дизайнери_ки та урбаністи_ки переосмислювали простір біля історичної будівлі Морського зібрання та ...
Додано:
Evgen Gomonjuk
Під час архітектурно-урбаністичного воркшопу «Нове життя ДОФу у Миколаєві» архітектори_ки, дизайнери_ки та урбаністи_ки переосмислювали простір біля історичної будівлі Морського зібрання та намагались вкласти нові сенси в місце не забувши історію.
Ментор воркшопу: Олександр Шевченко (урбаніст, керуючий директор агенції просторового розвитку ZVIDSY, м. Київ). Лекторки: Марина Семенченко (урбаністка, м. Мінськ, Білорусь) та Анастасія Гулевата (архітектор, агенція просторового розвитку ZVIDSY, м. Київ).
ДОФ (Дім офицерів флоту) – занедбана територія із майже 200-річною історією. В різні часи тут був будинок культури, спортивний зал, офіси, більярд та нічний клуб, а на території оранжерея. Зараз будівля не використовується (майже в аварійному стані), а на просторі біля неї влітку працює арт-простір просто неба, де проводять покази кіно, читання й виставки. Статус пам’ятки архітектури національного значення створює додаткові обмеження та перешкоджає реновації.
Учасники й учасниці воркшопу проаналізували урбаністичний контекст. Окрім архітектури та цільової аудиторії дослідили артефакти, історію та культуру простору, та сформували візію, що якнайкраще описує подальший розвиток території: “… цей простір безпечний, інклюзивний, справедливий. Саме тут до старих функцій додаються нові, інновативні активності, що перезапускають це місце”.
Фокус команди був націлений не на архітектурних об’єктах, а на сценаріях використання території та цінностях, які простір може запропонувати користувач_кам.
В результаті, команда опрацювала 11 зон, які мають різні функції, але логічно пов’язані системою доріжок та сценаріями використання.
Учасникам й учасницям вдалось розширити сезонність використання простору, утримати баланс соціальної та комерційної функцій та збільшити коло потенційних користувач_ок.