Українські лідери шукали взаєморозуміння у питаннях національної ідентичності

Аспен Інститут Київ створив та розвиває платформу для діалогу про теперішнє, минуле та майбутнє України. У рамках проєкту «Переосмислення української ідентичності» 4 вересня пройшов п’ятий ...

pexels-jessica-lewis-583848
Українські лідери шукали взаєморозуміння у питаннях національної ідентичності

Аспен Інститут Київ створив та розвиває платформу для діалогу про теперішнє, минуле та майбутнє України. У рамках проєкту «Переосмислення української ідентичності» 4 вересня пройшов п’ятий семінар. 

Діалогова платформа об’єднала політичних лідерів та державних службовців вищого рівня, лідерів бізнесу та місцевого самоврядування, публічних інтелектуалів. 

Виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська на початку заходу наголосила, що одна з цілей Аспен Інституту Київ — створити простір для взаєморозуміння між українськими лідерами. Для цього потрібен щирий та неупереджений діалог. 

Учасники, які подекуди мають різні погляди, відкрито висловлювали та обговорювали їх. Метою діалогу було не довести правильність тієї чи іншої позиції, а почути одне одного.

Учасники говорили про:

  • українську золоту добу: коли вона була або настане, особливості та героїв цього періоду;
  • багатошаровість ідентичності, її особистісний, локальний та національний прояви;
  • актуальність безпекового питання для України, у тому числі — через географічне положення;
  • місце України у міжнародному просторі та її перспективи у глобальному світі. 

Модерували захід Роман Кобець, кандидат філософських наук, науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди,  та Андрій Кулаков, Директор з програмної діяльності ГО «Інтерньюз-Україна», координатор Програми для Спільноти Аспен Інституту Київ.

Керівниця програми «Національна ідентичність» Олена Фоміна наголошує на важливості подальшого розвитку діалогової платформи про теперішнє, минуле та майбутнє України: 

— «Діалог неможливий без бажання кожної зі сторін зрозуміти іншу. На прикладі семінарів проєкту «Переосмислення української ідентичності» ми бачимо, що таке бажання є, потрібно тільки створити умови для його реалізації. Ми переконані, що ідеї та позиції озвучені у рамках семінарів трансформуються в дії: стануть основою для розробки державних політик та знаходження спільної візії України та векторів її розвитку»

Проєкт «Переосмислення української ідентичності» ініційований Міністерством культури та інформаційної політики України та реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я