Проведення офлайн фестивалю – інсайти цього року
Кожного року команда КримSOS організовує фестиваль для громад, що працюють з переселенцями. Я та ще шестеро моїх колег витрачаємо місяць на його підготовку. У цій статті я трохи розповім про ...
Додано:
Anna Smakula
Кожного року команда КримSOS організовує фестиваль для громад, що працюють з переселенцями. Я та ще шестеро моїх колег витрачаємо місяць на його підготовку. У цій статті я трохи розповім про “внутрішню кухню”: як не забути усі нюанси, про особливості підготовки на різних етапах та свої висновки по цьогорічним активностям.
1 – программа
Інсайт 2021 року: у часи пандемії усім бракує простого спілкування, а не лекцій та тренінгів
Кожного разу ми намагаємося знайти цікавих спікерів та розробити насичену програму: додати навчальні компоненти, цікаву теми, врахувати всі зацікавлення учасників і т. д.
Проте, коли ми зробили опитування учасників, виявилось, що самі учасники фестивалю хочуть бути спікерами та щось презентувати. Ми вчасно зорієнтувались і повністю поміняли концепт заходу.
Карантинний час дуже сильно вплинув, в тому сенсі, що з’явилося багато безкоштовних ресурсів для навчання – вебінарів, тренінгів, подкастів, трансляцій. Відповідно акценти змінились. Якщо раніше крутий спікер та тренінг були цінним під час заходу, то тепер – всі хочуть спілкування та обмін інформацією, досвідом, емоціям, враженнями і т. д. Ось так наші учасники самі, собою ж, і сформували повністю програму. І повірте, їм то було дуже цікаво.
По-суті наш захід складався з двох частин:
- Виступи учасників. Багато хто за час карантину зміг відкрити новий напрямок роботи чи реалізувати новий проект, чи зберегти хоча б ту діяльність яка була до. Такий досвід є дуже цінним для інших, а іноді людям просто потрібно відчути підтримку, щось накштал, якщо у них вийшло, то і ми разом зможемо.
- Ворк-шопи та презентації, виставка. Учасники самі їх і проводили, ділилися своїми техніками та напрямками роботи. Інші мали свій куточок в загальному просторі, куди можна було підійти та дізнатись все що завгодно про спільноту, її діяльність чи то якісь специфічні напрямки роботи та інструменти. Це було таке собі мережування у всіх його можливих субстанціях.
2 – локація та не тільки
Інсайт 2021 року: приміщення має бути з виходом на вулицю – туди можна перенести частину активностей
З локацією цього року було усе складно. Було важливим знайти таке місце, де можна було б просто вийти на вулицю, сісти на пуфик під деревцем і продовжити участь у заході. Бо деякі активності ми вирішили зробити на свіжому повітрі, таким чином зменшити кількість людей в приміщенні та дати можливість людям порухатись
Ще важливим нюансом є те, що багато наших учасників приїжджають на захід з дітьми, а окремо організована зона для дітей на вулиці, за умов гарної погоди – це суперська ідея.
Також однією з фішок, яку ми готуємо кожного року є фотозона. Ніби то не суттєва штука, але:
- Фотозона створєю атмосферу.
- Людям подобається фотографуватись біля симпатичних штук.
- Потім веся стрічка у соціальних меержах буде у фото з вашого фестивалю.
Тобто фотозона дає гарну можливість для людей поділитись у соціальних мережах про захід та враження від нього. Кожного року ми майструємо якусь нову ідею фотозони і так це стало традицією.
Але і загалом, коли готуєте захід, можна придумати багато різних елементів оформлення – квіти, ліхтарики. Вони будуть робити місце проведення приємним та атмосферним.
Врешті решт нам пощастило, та ми орендували простір на ВДНГ у Києві.
3 – підготовка
Інсайт 2021 року: бути готовим, що введуть карантин та ніхто не приїде
Важливим нюансом під час підготовки у 2021 році став момент невизначеності. Через пандемію, не дивлячись на те, що захід проводився цьогоріч влітку, потрібно бути готовим до будь яких раптових змін. Необхідно відразу мати план Б, щоб у разі чого просто рухатись по іншому сценарію, але важливо продумати всі зміни до деталей. Також, будьте обачними та заздалегідь обговорюйте з вашими потенційними контрагентами можливість завчасно припинити вашу співпрацю, за яких саме обставин і т. д.
4 – проведення
Інсайт 2021 року: варто шукати золоту середину – і в програмі, і в обіді
Будьте готовими до того, що при найприскіпливішому плануванню, щось може відбутись не так і це нормально. Люди приходять на подібні заходи за емоціями та спілкуванням, тому не варто дуже на цьому фокусуватись, проте завжди можна зробити висновки на майбутнє.
Ми, наприклад, перекормили усіх – організували гарну кава-паузу з тістечками та закусками, комплексний обід з доставкою… Коли усі смачно поїдять, вже менше хочеться рухатись .
5 – висновки
Інсайт 2021 року: офлайн заходи залишають більше натхнення та позитиву
Перший фестиваль у 2017 році був як крок у невідомість. Тоді ми мали слабше уявлення про те, хто ці люди, що їм потрібно та куди вони рухаються. Перші фестивалі стали своєрідним знайомством з учасниками проєкту. Ми оцінили результати своєї роботи та знаємо яку роль грає фестиваль.
Зараз наш фестиваль для спільнот – це майданчик для однодумців, які вже реалізували не один спільний проект або ініціативу та підтримували один одного у часи пандемії, не тільки на професійному, але і на особистому рівні.