У Кривому Розі з’явилася мапа доступності
6 жовтня на сторінці «Об’єднання Відповідальних Громадян» презентували мапу доступності Кривого Рогу. До розробки мапи долучилися громадські організації «Рух без меж», «Об’єднання Відповідальних ...
Додано:
OVG
6 жовтня на сторінці «Об’єднання Відповідальних Громадян» презентували мапу доступності Кривого Рогу. До розробки мапи долучилися громадські організації «Рух без меж», «Об’єднання Відповідальних Громадян», «Велоклуб UBF», «Велокривбас», небайдужі свідомі криворіжці.
Мапа створена на базі інтерфейсу від Google Maps і розміщена на вебсайті «Об’єднання Відповідальних Громадян»
Вона включає в себе майже 300 локацій і є першою мапою доступності Кривого Рогу. Унікальність мапи полягає в тому, що вона має вісім шарів, серед яких — небезпечні ділянки та місця концентрації ДТП.
Під час користування мапою можна отримати інформацію про велоінфраструктуру, місця концентрації ДТП, громадські вбиральні, інфраструктуру для батьків і дітей, доступність підприємств та організацій, закладів громадського харчування й багато іншого.
Умовно шари локацій об’єднані в три групи:
1) для батьків із дітьми — локації, у яких є сповивальні столики, стільчики для годування та дитячі кімнати або їх елементи, куточки для дітей (столики для малювання);
2) для велосипедистів — велопаркінги, альтернативні веломаршрути і велодоріжки, які сполучають різні точки міста, оминаючи шляхи загального користування;
3) для людей з інвалідністю — тут містяться відомості про доступність найважливіших для маломобільних громадян установ: лікарень, органів місцевого самоврядування, спортивних закладів, ЦНАПів. Також є інформація про інклюзивність різноманітних суб’єктів бізнесу: крамниць, ТРЦ і т. ін.
Мапа розроблялася інтуїтивно зрозумілою для будь-якого користувача.
Нанести на мапу доступності нові об’єкти може будь-хто. Для цього достатньо заповнити анкету.
Один із розробників мапи доступності, людина на кріслі колісному, голова «Руху без меж» Юрій Понькін зазначив: «Мапа допоможе мешканцям і гостям міста зекономити свій час та швидко зорієнтуватися, де їм буде зручніше відпочити з дітьми, куди вони можуть потрапити без сторонньої допомоги, якщо їм важко пересуватися, як дістатися місця призначення велосипедом тощо. Людям не доведеться шляхом спроб і помилок обирати безпечні та комфортні локації».