Створено партнерство з дизайну системи супроводу людей з аутизмом після 18 років
Створено партнерство з дизайну системи супроводу людей з аутизмом після 18 років - результат Третьої міжнародної практичної конференції з аутизму IPAC-2021.Підлітки та молодь з аутизмом після 18 ...
Додано:
Таня Білоконська
Створено партнерство з дизайну системи супроводу людей з аутизмом після 18 років – результат Третьої міжнародної практичної конференції з аутизму IPAC-2021.
Підлітки та молодь з аутизмом після 18 років майже не мають реальної можливості навчатися, мати професію, працювати або отримати підтримку, якщо у них складна форма аутизму. 13 – 14 листопада 29 експертів-практиків зі всієї України, США, Ізраїлю та Перу ділилися власним досвідом роботи з підлітками та молоддю з аутизмом в рамках Третьої міжнародної практичної конференції з аутизму IPAC-2021. Це щорічний комунікаційний майданчик, організований міжнародною громадською організацією “Дитина з майбутнім”, головною метою якого є забезпечення батьків дітей з аутизмом, фахівців, громадських активістів передовими знаннями та досвідом сфери.
Вперше в рамках такого масштабного майданчика були підняті питання здоров’я та діагностики, підтримки, навчання, супроводу, працевлаштування, захисту прав і свобод та загалом поліпшення якості життя людей з аутизмом після 18 років. “Дуже часто батьки малечі з аутизмом не думають про те, що колись їх не стане і діти повинні будуть жити самостійно. І в той час, коли діти стають підлітками, вони стикаються з реальністю, що тим, хто міг би працювати у майбутньому і бути більш-менш самостійним, нема куди йти навчатися. А дітям, у яких складна форма аутизму, потрібний соціальний супровід до кінця життя, підтримане проживання – можливості, які мало кому доступні в Україні”, – коментує проблему засновниця МГО “Дитина з майбутнім”, консул “Аутизм Європа”, мама підлітка з аутизмом Інна Сергієнко. “Професійні комунікаційні майданчики на сьогодні майже єдина можливість для батьків та фахівців краще зрозуміти підлітків з аутизмом та озброїтися можливостями, які на сьогодні існують. Два дні сконцентрованого практичного досвіду – доступні знання, які ми надаємо кожному, хто зіткнувся з аутизмом у своєму житті та живе з ним”.
Учасниками Конференції стали більше сотні батьків та родичів людей з аутизмом, медики, освітяни, фахівці Інклюзивних ресурсних центрів, корекційні педагоги, представники соціальної сфери та громадських організацій. Окрема увага була приділена впливу епідемії COVID-19 на підлітків з аутизмом та тих, хто вже працює.
В рамках заходу відбулась експертна Координаційна панель “Спектр аутизму – спектр рішень”, націлена на оцінку стану речей та напрацювання стратегічно важливих кроків для створення системи супроводу протягом життя. Учасники панелі сформували партнерство з науковців, представників громадського сектору, сфери охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, приватного сектору, нормотворців та кваліфікованих батьків. Сформоване партнерство запускає експертну роботу фахівців з усієї України над дизайном системи супроводу людини з аутизмом протягом життя. “Досвід показує, що саме в комунікації із державними та місцевими структурами народжується взаєморозуміння і співпраця, в якій всі учасники зацікавлені в результатах”, – зауважує учасник партнерства Катерина Островська, голова Львівського осередку Справи Кольпінґа в Україні, доктор психологічних наук, завідувач кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка.
Організатори ініціативи звертають увагу, що робота партнерства буде публічна і підтримувати різні формати, в рамках яких кожен зацікавлений буде мати можливість долучитися до обговорення того чи іншого аспекту дизайну та побудови системи супроводу людини з аутизмом протягом життя. Модератором роботи партнерства виступатиме МГО “Дитина з майбутнім” в особі директорки з комунікацій Євгенії Панічевської.