В українській Вікіпедії стартує конкурс “Військова справа”
ЗАВЕРШЕНО
10 листопада в українській Вікіпедії стартує конкурс «Військова справа», який триватиме до 10 грудня 2014 року (включно) і буде присвячений написанню нових статей на дану тематику.
ГО «Вікімедіа Україна» за сприяння командира батальйону територіальної оборони «Донбас» Семена Семенченкапроводять конкурс з написання статей на тематику «Військова справа». Конкурс проходитиме з 10 листопада до 10 грудня 2014 року. Нагородження переможців планується 22 січня у Києві.
«Ми переглянули наповненість україномовної частини Вікіпедії статтями про зброю, види військ, озброєнь, флотів, авіацію, тактику і стратегію ведення воєн і т.д., і прийняли рішення зробити щось для того, щоби суттєво покращити стан справ, – говорить ініціатор конкурсу Семен Семенченко. – Війна у нас в країні, а не в Англії чи у США. І в той же час, англійська частина Вікіпедії налічує у десятки разів більше статей на тему «Військова справа», ніж українська».
У конкурсі може взяти участь кожен охочий. Для цього необхідно зареєструватися в українській Вікіпедії, ознайомитись з умовами конкурсу та вимогами до статей у Вікіпедії. Також для учасників конкурсу буде поданий приблизний перелік статей, які можуть створені під час конкурсу, хоча можна також пропонувати свої теми.
«В силу різних об’єктивних причин не всі можуть брати активну участь у захисті нашої Батьківщини на полі бою, – продовжує Семен Семенченко – але давайте задумаємося, скільки часу ми витрачаємо біля монітора комп’ютера/ноутбука/планшета. Давайте спробуємо витрачати час з максимально можливою користю для зміцнення обороноздатності нашої держави».
Статті можуть мати різноманітну тематику у межах поняття «Військова справа», але вони мають ґрунтуватися на авторитетних джерелах, уникати плагіату та дотримуватись нейтральної точки зору – такими є загальні вимоги Вікіпедії.
Переможці конкурсу визначаються за сукупним обсягом та якістю статей. Його оцінює журі, яке складається з досвідчених вікіпедистів, відповідно до вимог та правил Вікіпедії.
Джерело : ГО «Вікімедіа Україна»