XVІIІ Мандрівний Docudays UA стартує на Харківщині

Docudays UA – творимо суспільство вільних людей!25 листопада 2021 року стартує XVІIІ Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Харківській області. ...

Додано:
kobzar

Docudays KH21_fb
XVІIІ Мандрівний Docudays UA стартує на Харківщині

Docudays UA – творимо суспільство вільних людей!

25 листопада 2021 року стартує XVІIІ Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Харківській області. Мандрівний Docudays UA – 2021 проходить під гаслом «Повне одужання», його основна тема – право на охорону здоров’я. Фільм-відкриття – «76 днів» (США, Китай), присвячений боротьбі зі спалахом епідемії COVID-19 у м. Ухані.

Про цей та інші заходи Фестивалю розповіли в Харківському прес-клубі регіональні координатори Мандрівного фестивалю: Марія Ясеновська – президентка Харківської обласної фундації «Громадська Альтернатива», Анна Смаглюк – помічниця президента Харківського університетського консорціуму «УНІКОН», Денис Волоха – представник Харківської правозахисної групи та Юрій Чумак – голова «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА».

Також в онлайн-форматі до заходу долучилися регіональні координатори Docudays UA у Донецькій області Григорій Курачицький та Олександр Букалов, які повідали про початок Мандрівного Docudays UA на Донеччині.

18 фільмів на 18-му Мандрівному Docudays UA на Харківщині: журналістське розслідування, яке сколихнуло Румунію, булінг із використанням SWAT, біохакинг – ці та інші речі висвітлюють документальні стрічки. А також правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, як у офлайні, так і в онлайні. Буде представлено й кампанію ГО «Докудейз» «Разом – за безпечні пологи!».

Як зауважила Марія Ясеновська, ХОФ «Громадська Альтернатива» цього року продовжує говорити про виклики дискримінації та ситуації вразливості з молоддю та різними професійними групами, а також планує залучити представників бізнесу до розмови про права людини.

За словами Анни Смаглюк, «УНІКОН» організував чимало показів на базі закладів вищої освіти Харкова. Також заплановано проведення низки заходів, серед яких круглий стіл «Як відстояти право на безпечні і гідні пологи?» та майстер-класи «Відповідальність за публічну інформацію та попередження злочинності у кіберпросторі».

Як повідомив Денис Волоха, кінопокази, організовані Харківською правозахисною групою, проходитимуть у різних локаціях, серед яких Дипломатичний клуб, Єврейський культурний центр, хаби Харкова, школи, університети та інші місця. Також відбудуться дискусії про права людини і «традиційні цінності», баланс між карантинними обмеженнями та індивідуальною свободою.

Серед майданчиків для показів і обговорень фільмів, що проводитимуться Громадським центром «ДУМА» – школи, молодіжні хаби громадської активності, кіноклуби Docudays UA, установи Державної кримінально-виконавчої служби України. Як наголосив Юрій Чумак, акцент у фестивальних активностях очолюваної ним організації робитиметься на правових кінозалах у населених пунктах області. Також низка показів відбудеться на базі онлайн-кінотеатру Docuspace.

XVІIІ Мандрівний Docudays UA на Харківщині триватиме з 25 листопада до 15 грудня 2021 року.

Більш детально про події Мандрівного Docudays UA на Харківщині – на Facebook-сторінці: https://www.facebook.com/DOCUDAYSinKHARKIV/

Довідково: Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. У березні цього року, через карантинні обмеження, вперше був проведений в онлайн-режимі. Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення