Посібник для журналістів “Правові засади професійної діяльності журналіста”
У цьому посібнику його автори - адвокати і медіа-юристи, що працюють у громадській організації "Платформа прав людини", - Людмила Опришко та Олександр Бурмагін доступно і коротко виклали юридичну ...
Додано:
Olga Shalaiska
У цьому посібнику його автори – адвокати і медіа-юристи, що працюють у громадській організації “Платформа прав людини”, – Людмила Опришко та Олександр Бурмагін доступно і коротко виклали юридичну основу професійної діяльності журналіста.
У вступі до посібника його автори пишуть: “Ми детально розкажемо, які гарантії передбачає чинне законодавство для використання техніки журналістами. Зокрема, яку презумпцію передбачено для згоди фізичних осіб, коли зйомка проводиться в публічних місцях. І, які аргументи потрібно використовувати, коли хтось вимагає – «виключайте камеру», «не знімайте». Зупинимось на особливостях реалізації «права бути присутнім» на заходах суб’єктів владних повноважень і особливостях діяльності журналіста в судових установах. Ми поділимось з вами власним практичним досвідом, аби кожен журналіст, який з ним ознайомиться знав, що є в законодавстві корисного для нього, як це застосувати і як, за необхідності, змусити чиновника надавати всю необхідну і відкриту за порядком доступу інформацію”.
Посібник стане настільною книжкою для редакторів та редакторок, журналістів та журналісток незалежних місцевих медіа та всіх, кого цікавить правовий статус професійної журналістської діяльності.
Ознайомитися із посібником можна на сайті https://www.ppl.org.ua/bibliotech.
Посібник «Правові засади професійної діяльності журналіста» створений у рамках проєкту «Організаційна підтримка незалежних місцевих медіа», який виконує громадська організація «Центр соціальних ініціатив «АТОМ» у партнерстві з інформаційним агентством «Варіанти». Грант на реалізацію проєкту наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (BST) за фінансової підтримки Європейського Союзу, програми “Прямуємо разом”.