Відкритий мапатон: Digital Cherkasy — нові дані та краща навігація у місті через спільну дію

Цієї осені спільнота ентузіастів, картографів та фотографів об’єдналась навколо цікавої і важливої місії — зробити доступними ключові геопросторові дані міста Черкаси, створити пішохідну та ...

UNDP_мапатон(21)
Відкритий мапатон: Digital Cherkasy — нові дані та краща навігація у місті через спільну дію

Цієї осені спільнота ентузіастів, картографів та фотографів об’єдналась навколо цікавої і важливої місії — зробити доступними ключові геопросторові дані міста Черкаси, створити пішохідну та інклюзивну навігацію, покращити інформацію про туристичну Черкащину завдяки картографічним сервісам OpenStreetMap та Mapillary.

Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні разом із проєктним офісом Digital Cherkasy за підтримки Міністерства цифрової трансформації України організували Мапатон – інтерактивний формат, що передбачає залучення містян до картографування їхнього міста та сприяє цифровій трансформації на місцевому рівні. Ініціативу також підтримали Черкаська міська рада та Черкаська обласна державна адміністрація.

На підсумковій зустрічі «Відкритого мапатону: Digital Cherkasy», що відбулася 29 листопада, організатори та учасники проаналізували результати мапатону, розповіли про новий досвід фотографування за допомогою платформи Mapillary та нанесення геопросторових даних на OpenStreetMap. До ініціативи долучилися як люди з досвідом мапування, так і новачки в картографічній справі. 

Мапа Черкащини поповнилася новими будівлями, велодоріжками, паркінгами, тротуарами, пандусами, пішохідними переходами, “лежачими поліцейськими” та зупинками. Це все має реальний вплив на покращення життя черкащан та розбудову туристичного потенціалу регіону.

Ось лише деякі з важливих цифр Мапатону:

●  внесено 1 209 позначок для навігації людей з інвалідністю (на початку Мапатону не було жодної);
●  позначено 419 нових пішохідних переходів;
●  17 113 елементів вуличного освітлення;
●  понад 146 км позначених тротуарів на мапі.

cq5dam.web.1280.1280

Прототип тактильної навігації, надрукований на 3D принтері. Фото: Федір Гонца

Завдяки роботі Мапатону Черкаси за якістю та актуалізацією даних тепер можна порівнювати з європейськими містами. Важливо гуртуватись і реалізовувати подібні ініціативи – і не лише в окремих містах, а й по всій Україні.

 Мапатон став черговим прикладом застосування колективного інтелекту або, точніше, громадянської науки (citizen science) для вирішення проблем сталого розвитку.

На сьогодні, спільнота волонтерів продовжує активно покращувати дані на OpenStreetMap, а місцеві органи влади розглядають варіанти застосування рішень на її основі для управління містом, планування і покращення туристичного досвіду. 

Більше про Мапатон читайте у блозі Євгена Килимника на сайті ПРООН в Україні


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Шлях до сталого розвитку: Досвід Tolocar

Стратегують і досліджують: як громади Харківщини залучають жителів до формування майбутнього

«Вартові правди»: регіональні журналісти стали наставниками з медіаграмотності для школярів

Триває збір заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»

“Безбар’єрність у дії”: державних службовців, посадових осіб, працівників сфери обслуговування та інших навчатимуть принципам спілкування з людьми з інвалідністю

Чи потягне бюджет Запоріжжя «підземні школи»?