Ромів закликають більш активно вакцинуватись від COVID-19

В місті Татарбунари Одеської області лікарі, громадські активісти та ромські лідери провели напередодні новорічних свят інформаційну кампанію щодо більш активної вакцинації від COVID-19 всіх жителів ...

медицина лікарі doctor
Ромів закликають більш активно вакцинуватись від COVID-19

В місті Татарбунари Одеської області лікарігромадські активісти та ромські лідери провели напередодні новорічних свят інформаційну кампанію щодо більш активної вакцинації від COVID-19 всіх жителів громадив першу чергу, представників ромської спільноти як більш вразливої перед пандемієюЗокремалікарка Татарбунарського центру первинної медико-санітарної допомоги Рима Донічкерівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та керівниця ромської громадської організації “Бахтало” Ольга Карай підготували та поширили перед новорічними святами друковані та відеозвернення із загальними рекомендаціями щодо протидії коронавірусупоясненням важливості вакцинації від COVID-19, простоти та безпечності цієї процедури.

Як відзначають міжнародні організації, сім’ї ромів в Україні виявилися особливо вразливими перед пандемією через обмежений доступ до засобів гігієни, чистої води, електрики, а також унаслідок високого рівня бідності. Це значно актуалізовало питання вакцинації від COVID-19 саме ромської спільноти в громадах. Як зазначив керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко“Ромів в Татарбунарській громаді досить багато і здебільшого вони займаються торгівлею та обслуговуванням населення, тобто мають широке коло контактів. Родини ромів багаточисельні, і це створює особливу загрозу швидкого поширення коронавірусу, зокрема і через дітей. Багато ромів, як і інших жителів громади, з недовірою ставляться до вакцинації, вірять чисельним фейкам про вакцинацію та відповідають відмовою на заклики щепитись від COVID-19″.

Тому Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари вирішив звернутись до ромських лідерів та лідерок, а також до лікарів з пропозицією пояснити безпечність і необхідність вакцинації. “Наше головне повідомлення – не відкладайте щеплення проти COVID-19 на післясвятковий період! Вакцинуйтеся, це допоможе не тільки попередити поширення COVID-19 та уникнути/зменшити наслідки захворювання на коронавірус, але і принесе до Новорічних свят приємні бонуси у вигляді 1000 гривень у разі проходження повного курсу вакцинації!”.

Окрім поширення через соціальні мережі спільного відеозвернення, було підготовлено друковані просвітницькі матеріали, які поширили серед ромських родин, в першу чергу серед жінок. Зокрема, було поширено серед ромської громади пам’ятки МОЗ про коронавірус та вакцинацію, підготовлені на влашському (волоському) діалекті ромської мови. Одну з таких просвітницьких зустрічей провели 25 грудня керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та представник організації “Бахтало” Олександр Карай. Більшість ромських сімей, з якими відбулись зустрічі, розуміють важливість вакцинації, але все ще вагаються її зробити. Тому можливість ознайомитись з офіційною інформацією МОЗ та поради від громадських активістів та лікарів виявились якраз на часі.

Керівниця ромської громадської організації “Бахтало” Ольга Карай, медсестра за професією, закликала жителів громади, а особливо ромів, не вірити та не поширювати різні міфи та чутки про вакцинацію. Зокрема, широко транслюється такий міф, що людина може заразитися COVID-19 внаслідок вакцинації. Це неправда, адже неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такі симптоми, як лихоманка. Вони нормальні та є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього. Закликали ромів до вакцинації також і інші представниці ромської спільноти міста Татарбунари, зокрема звернулися також і ромською мовою, як це зробила Раїса Бузика.

Лікарка Татарбунарського центру первинної медико-санітарної допомоги Рима Доніч нагадала три простих правила протиепідемічної безпеки: дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами. При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю або до контакт-центру МОЗ за номером 0800602019. Також в Татарбунарському центрі первинної медико-санітарної допомоги Татарбунарської міської ради для забезпечення безперервності надання первинної медико-санітарної допомоги працює цілодобовий телефон чергового лікаря тел./viber: +38068909986.

Також лікарка підкреслила, що вакцинація це безпечна процедура. У пунктах щеплень працюють лише ті медичні працівники (лікар, фельдшер, молодший спеціаліст з медичною освітою), які пройшли спеціальну щорічну підготовку та володіють правилами організації і технікою проведення щеплень, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій чи ускладнень.

Дізнатися графік роботи пунктів щеплення та записатися на щеплення можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua або через контакт-центр МОЗ за номером 0800602019. Також більше дізнатись про вакцинацію можна у вашого сімейного лікаря, центрі первинної медико-санітарної допомоги, в якому ви обрали свого лікаря та за номером телефону гарячої лінії з питань коронавірусу в Одеській області - 15-50 та 0800501550.

Також про COVID-19 та вакцинацію можна дізнатись з джерел достовірної інформації:

Ініціатива “Рівні трудові права для ромських жінок в умовах COVID-19″ впроваджується Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України” (через Громадський центр правосуддя в мТатарбунарита ромською громадською організацією “Бахтало”за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи “EU4USociety.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Тернопільські медійники опанували тонкощі авторського права

Росія примусово передала до російських сімей щонайменше 314 українських дітей: новий звіт Єльської лабораторії

Подолати «мовний бар’єр». Десять «так» для впровадження корпоративних освітніх курсів з української

Проєкт U_CAN — крок до вуглецево-нейтрального майбутнього України

У Білозерській громаді на Херсонщині стартував проєкт зі створення та розширення комплектації двох класів безпеки

Прикордонні громади Сумщини оновлюють стратегії, відповідаючи на виклики воєнного часу