Міжнародний День Миру в Україні: як відбувалось миробудування у 2021 році
Минулий 2021 рік для організації СТАН був роком, насиченим підготовкою та проведенням подій до Міжнародного Дня Миру в Україні. Ми продовжуємо розвивати традицію відзначати День Миру і говоримо про ...
Додано:
ГО СТАН
Минулий 2021 рік для організації СТАН був роком, насиченим підготовкою та проведенням подій до Міжнародного Дня Миру в Україні. Ми продовжуємо розвивати традицію відзначати День Миру і говоримо про цінності миру та миробудування як перманентний процес, про позитивний мир на противагу звичному негативному.
Саме на це були спрямовані усі наші заходи, а їх цього року було чимало: 29 подій у 15 містах від Закарпаття до східних областей України за участі як простих громадян, так і експертів та експерток всеукраїнського та міжнародного рівнів.
Проте, своєю діяльністю ми наголошуємо та впроваджуємо у практику миробудування такі інструменти, як діалог та ненасильницька комунікація, дотримання прав людини і партисипативна демократія, реінтеграція ветеранів АТО/ООС та громадян України з тимчасово окупованих територій, розмаїття та рівність, добросусідство і внутрішній мир, розвиток критичного мислення та сприйняття в епоху інформаційних воєн, постправди та гонок маніпуляцій тощо.
Про всі ці інструменти в різних сферах життя ми говорили під час Відкритих діалогів з мешканцями Батьово, Біловодська, Вінниці, Долини, Запоріжжя, Заставної, Івано-Франківська, Лисичанська, Мелітополя, Нової Каховки, Слов’янська, Тячева. У форматі діалогів заради миру фасилітатор_ки та активіст_ки залучили до обговорень перехожих, знайомих активістів, юнаків та юначок, працівників освіти і культури, представників та представниць молодіжних рад на місцях, людей з досвідом життя в інших країнах, безробітних та працевлаштованих, пенсіонерів, представників ЗМІ та органів місцевого самоврядування, іноземців, студентів, представників національних меншин, підприємців, шахтарів, поліцейських, ветеранів, лідерів думок та інших небайдужих громадян.
Окремою подією став приїзд акторів Культурного центру “Кудук” з Киргизстану з перформансом “Акорд”, який побачили в шести містах країни. Сильна і емоційна вистава з глибокими думками про відновлення миру після війни та поглядом крізь мистецтво лишила неймовірні враження в аудиторії, вже знайомої з травмами війни останніх майже 8 років.
Під час та після офлайн-подій також проходили дистанційні онлайн-лекції з експерт_ками у сфері соціального змінотворення та телеміст із Станицею Луганською, Луганської області, який зробив можливим міжрегіональний діалог.
Фінальною подією в миробудуванні 2021 стала Міжнародна конференція низових ініціатив “Відкритий діалог про мир”, що відбулась наприкінці року та зібрала разом понад 300 активісток й активістів з більшості регіонів України 16 потужних експертів та експерток з України, Білорусі, Грузії, Киргизстану, Німеччини, Польщі, Сирії, Таджикистану, Швейцарії та інших країн – поширення добрих практик з розбудови миру та пошуку розв’язань суперечностей між громадянами однієї країни після конфліктів.
Запрошуємо дізнатись більше про усі події на нашому сайті.
З кожним роком ми розширюємо коло активістів та активісток миробудування, які долучаються до наших заходів, глибше знайомляться з усіма гранями позитивного миру, вчаться втілювати його в житті та передають свої знання іншим.
Заходи до Дня Миру в Україні проводяться Молодіжною організацією “СТАН” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна. Широке проведення Міжнародного дня миру в Україні в 2021 році ініціювала Молодіжна організація “СТАН” (Україна) та освітня ініціатива “Free ІТ” (Білорусь) — учасники програми діалогу та співробітництва в рамках проєкту БДІПЛ ОБСЄ OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) (ODIHR) “Просування людського виміру безпеки в Україні”. Думки та інформація, висловлені учасниками програми, не обов’язково відображають політику та позицію ОБСЄ. День Миру 2021 став можливий завдяки інституційній підтримці Молодіжної організації «СТАН» від IM Swedish Development Partner.