Зроблена “домашка”, знання своїх сильних сторін і нових трендів — подарують НУО успіх в новому році

Як і будь-який новий початок, ця пора року є нагодою поміркувати про те, що спрацювало, а що ні, і скласти стратегію на рік вперед. Якщо ви ще не почали цей процес, зараз ідеальний час, щоб ...

271487207_2072044999619335_2667750822039281223_n

Громадський Простір

Як і будь-який новий початок, ця пора року є нагодою поміркувати про те, що спрацювало, а що ні, і скласти стратегію на рік вперед. Якщо ви ще не почали цей процес, зараз ідеальний час, щоб подивитися на маркетингову стратегію вашої організації та почати планувати на 2022 рік — міркує Ілля Джонс у статті Nonprofit Content Marketing Strategies for 2022.

Минуло майже два роки від того, як кожна організація була змушена дуже швидко перейти в тотальний онлайн. Схоже, що віртуальні та гібридні події ще залишаються з нами на якийсь час. Організаціям варто збирати більше даних, чи ефективно вони використовують нові формати.

Маючи правильні інструменти, громадські організації можуть лишатись на вістрі подій, виступати лідерами  — за допомогою стратегії, яка керується даними, яка легко об’єднує команду і волонтерів/ок, а також залучає нових прихильників/ць. Найкращий спосіб налаштувати свою неприбуткову організацію на успіх і залишатися гнучким — ефективний діджитал в усіх процесах реалізації місії НУО. 

5 тенденцій для громадських організацій у 2022 році

1) Продовження адаптації та зміни стратегії

Як і весь світ, громадські організації продовжують стикатися з наслідками та непередбачуваністю коронакризи. Наприклад, Salesforce.org повідомляє, що 89% маркетологів неприбуткового сектору вже змінили свою стратегію цифрової взаємодії за останній рік. Віримо, що і в Україні  в цьому напрямку докладаються зусилля. Ці хаотичні часи означають, що організаціям доведеться продовжувати пристосовуватися до змін поведінки та пріоритетів, щоб лишатись видимими і ефективними.

2) Зв’язок і співпраця з будь-якого місця

Усе, від внутрішньої комунікації до надання послуг та заохочення до онлайн-підтримки є цифровим. Не дивно, що все більше отримують популярності інструменти, наприклад, Slack, що може допомогти НУО досягати більше успіху завдяки можливості консолідувати інформацію з кількох джерел і співпрацювати з внутрішніми та зовнішніми користувачами — коли все в одному місці.

3) Рішення на основі даних

Для забезпечення прозорості рішень, які приймає ваша організація, і того, як залучаються ресурси, які ваші сильні сторони – найкращий спосіб продемонструвати це – приймати рішення на основі даних. Це один із наших найпопулярніших трендів для громадських організацій.

Наявність легкодоступних даних дозволить організаціям стати більш стратегічними та гнучкими, зрештою створюючи більше можливостей для залучення зацікавлених сторін на всіх рівнях вашої НУО.

4) Інвестування в людей

Незалежно від того, чи це ваша команда, волонтери чи донори, інвестування часу та ресурсів у ваші зацікавлені сторони стане ключовим для неприбуткових організацій у 2022 році. НУО мають унікальні можливості для того, щоб перетворити цю тенденцію на чудову опцію залучати, налагоджувати взаємодію людей, які шукають “вагомих ролей”, оскільки позитивні зміни є основою місії кожної організації.

5) Соцмережева комунікація

За даними Forbes, соціальні мережі залишаються надзвичайно важливими як для НУО, так і для бізнесу. Важливо, щоб громадські організації протистояли бажанню бути на кожній платформі. Соціальні медіа, як і будь-який інший вид комунікації, вимагає терпіння, зусиль і слухання, щоб бути ефективними.

А далі розглянемо, які зміни планувати у 2022 році. Що варто взяти з собою з попереднього досвіду і що новенького запровадити?

Startup business people concept

Проактивність у соціальних мережах досі важлива

Коли ми озираємося на 2021-й рік і визнаємо зростання ролі соціальних медіа, легко усвідомити, що вона, ймовірно, лише продовжить зростати і в 2022-му році. Такі великі гравці, як Facebook, Twitter та Instagram, залишаться важливими як для бізнесу, так і для неприбуткових організацій. І нові платформи, такі як TikTok, швидко набирають підписників.

Одна з проблем комунікацій в соціальних мережах полягає в тому, що хоча можливість охоплення реальна, щоденне створення нового контенту може бути втомливим і трудомістким процесом. Можливий міжканальний кроспостинг, наприклад, одночасна публікація у Facebook та Instagram, а також шеринг відео TikTok на інших платформах. Однак, це не дозволяє оптимізувати публікації з хештегами для кожної платформи та іншими даними.

Втім, присутність у соцмережах для ГО нині — просто обов’язкова. Під час карантинних обмежень саме онлайни рятували й рятують нашу комунікацію, дозволяють проводити лайви, ділитися новинами та залучати нових прихильників та благодійників. 

pexels-tima-miroshnichenko-6694963 (1)

Соціальні мережі як ніколи важливі для залучення прихильників — підтверджується у статті The Top Nonprofit Trends for 2022. За деякими даними, у 2021 році у світі до 4,48 мільярда людей активно користувалися соціальними мережами, що показує збільшення на 13% або 3,69 мільярда у 2020 році. Очікується, що у 2022 році ця кількість зросте ще більше. Це дорівнює тому, що майже 9 з 10 людей з доступом до Інтернету користуються соціальними мережами. Соціальні медіа стали обов’язковими для громадських організацій, які хочуть промотувати свої програми та залучати прихильників. Тож, якщо ви ще цього не зробили, подумайте про збільшення своєї присутності в соціальних мережах у цьому році.

Створення комунікаційного плану є ключовим. Ваші повідомлення мають залишатися послідовними на всіх платформах, але адаптація вашої публікації в соціальних мережах до конкретних сильних сторін кожної платформи підвищить залучення.

Соціальні медіа стали невіддільною частиною привернення уваги до потреб громади та створення активного імпульсу для соціальних рухів. Це також спосіб залучення молодих поколінь. Покоління Z – це покоління, яке керується певною справою, місією, і вони спілкуються через соціальні мережі.

Соціальні мережі — середовище, яке швидко змінюється, тому розуміння того, з ким ви намагаєтеся сконектитися, допоможе вам зрозуміти, де це краще зробити. Дослідження Pew Research показують, що Facebook як і раніше залишається найбільш широко використовуваною соціальною мережею з 2,9 мільярда активних користувачів щомісяця. Тоді як Instagram і TikTok найбільш популярні серед вікової групи до 30 років.

Листування цінне, як ніколи

Однією зі стратегій контент-маркетингу, яка не виходить з моди, є емейл-маркетинг. Оскільки платформи соціальних медіа змінюють свої алгоритми та просять гроші за рекламу, щоб досягти своїх підписників, проста адреса електронної пошти стає все більш цінною.

Це дає вам прямий (і доступний!) конект із електронними скриньками вашої спільноти. Тож залишайтеся поінформованими зі щотижневими інформаційними розсилками (база розсилки Громадського Простору унікальна і продовжує зростати), фандрейзинговими промоціями та іншими новинами й оновленнями від вашої НУОшки. 

І хоча існує тонка грань між підтримкою поінформованості та спамерством, використання свого списку електронної розсилки є найкращим способом підтримувати зв’язок зі своєю аудиторією. Так, окрім того, що це окрема і досить трудомістка робота, то це ще й вимагає ресурсів, щоб доставити актуальне-корисне вам (будемо вдячні, якщо ви підтримаєте нас у цьому).

Зазираючи у майбутнє, видніється, що ця сфера все більше й більше прямує до персоналізації, сегментації та, звичайно, автоматизації.

Blogging routine. Beautiful young woman in casual wear recording

Відео і ще раз відео

Споживання відеоконтенту зростає. Навіть такі платформи, як Instagram, які почали з ретельно підібраних і відфільтрованих зображень, тепер переповнені невеликими відео. А TikTok майже повністю базований на відео!

Створення відеоконтенту не повинно бути дорогим або часозатратним. Нині доступно багато безкоштовних програмних засобів, і більшість смартфонів мають більше відеоможливостей, ніж будь-який комп’ютер у 1990-х роках.

Для більших організацій є сенс виділити частину бюджету на відшліфований відеосторітелінг, щоб представити його правлінню (та аудиторії) разом із річним звітом. Однак більшість відеоконтенту може бути, так би мовити, кежуал. 

У матеріалі The Top Nonprofit Trends for 2022 також підтверджують: ви знаєте, що 57% людей, які дивляться відео про НУО ініціативи, роблять пожертвування? Що з цього? Громадські організації можуть отримати величезну користь, використовуючи відео для своїх комунікаційних і фандрейзингових кампаній. 

Технології не повинні замінювати соціальну взаємодію, яка робить людей дії, волонтерів щасливішими та здоровішими. Однак це може допомогти громадським організаціям покращити спосіб їхньої діяльності, щоб творити більше добра у своїх громадах.

Блоги для пошукової оптимізації та лідерства думок

Здається, блоги були завжди. Покинути вести блог дуже легко, бо це час та енергія. Однак блоги й досі є хорошим способом проілюструвати досвід і знання, які роблять вашу організацію лідером думок.

Публікації в блозі також є інструментами пошукової оптимізації (SEO). Вибір тем і створення заголовків, які містять ключові слова SEO, можуть допомогти вебсайту вашої організації бути вище в результатах пошуку.

Завдяки останньому оновленню алгоритму Google, зосередженому на забезпеченні якісної взаємодії з користувачем, створення довгого за змістом контенту на вашому вебсайті вартує того. Щоб сторінка мала високу оцінку за новим алгоритмом, вона повинна не тільки швидко й точно завантажуватися, але й містити понад 1000 слів і мати заголовки, які відображають контент. Тож блоги ідеально підходять!

Beautiful girl using her mobile phone in cafe.

Мобільний телефон – король споживання контенту та фандрейзингу

Сьогодні і в новому році люди використовують свої мобільні телефони для… усього! Смартфони використовуються, щоб підтримувати зв’язок, переглядати соціальні мережі, грати в ігри, щось шукати в Інтернеті та здійснювати онлайн-банкінг. По суті, все, що ми звикли робити в онлайн-форматі, ми зараз робимо переважно за допомогою наших телефонів.

У 2022-му році не лише вебсайт вашої організації має бути оптимізований для мобільних пристроїв, а також всі ваші маркетингові зусилля мають бути насамперед довкола мобільних.

Люди споживають більше контенту на своїх мобільних телефонах, ніж будь-коли раніше. Це також означає, що вони будуть взаємодіяти з вашою організацією переважно зі своєї долоні.

І це стосується також фандрейзингу. Не тільки фандрейзинг у соціальних мережах стає легшим, ніж будь-коли, але й фандрейзинг, який є простим і доступним для мобільних пристроїв, також зростає. 

Зробіть “домашку”!

Сформуйте усе важливе про вас в одному місці — і подякуєте собі за це потім.

Основи ефективного планування та стратегування не надто змінилися протягом останнього року. Тренди також зберігаються. Ми все ще покладаємось на соціальні мережі та емейлинг, щоб залишатися на зв’язку. І ми все ще використовуємо блоги, щоб продемонструвати свій досвід і підтримувати високий рейтинг у пошукових результатах. І розуміння нових трендів, таких, як створення відеоконтенту та орієнтація на мобільні девайси, допоможе вам бути проактивними. 

Але що точно працює — це зроблене домашнє завдання, аби бути готовими до нових завдань. 

Depositphotos_327755450_S

Заощадьте собі час і енергію в 2022 році. Як? Радимо переглянути Make Your Nonprofit’s Communications Faster, Easier in 2022. Have boilerplate communications pieces ready,  де пропонується підготувати шаблони для комунікацій, які спростять життя в майбутньому. Один із найкращих способів, які рекомендують для цього — це скласти відповіді навколо найчастіших запитань до вас. Проведіть мозковий штурм зі своєю командою над питаннями, які їм найчастіше ставлять, і запишіть відповіді, маючи на увазі аудиторію вашої організації. 

Переконайтеся, що у вас є найнеобхідніші комунікаційні елементи, готові до роботи (що водночас є саме тим, що часто вимагається додати до грантових пропозицій або до партнерських ініціатив). Чи у вас все готове для використання? На які ще питання ваша організація постійно відповідає стейкхолдерам?

  • Місія та коротка історія вашої організації. Коли й чому була заснована ваша організація і ким? Чи змінився її фокус з роками? Які ключові моменти в історії вашої організації? Яка остання вершина була взята серед ваших досягнень?
  • Список усіх програм та проєктів. Підготуйте короткий опис основних моментів програм, на кого вони спрямовані та кількість охоплених людей в межах кожної програми. Визначте принаймні один позитивний вимірюваний результат для кожної програми.
  • Перелік потреб для певного проєкту чи програми. Яку проблему вирішує ваша громадська організація? Які потреби має ваша громада? Як конкретно ваша організація усуває або зменшує потребу, надаючи тим самим дієві рішення для вашої спільноти та людей у ній? Як зробити світ (або ваш світ, неважливо, великий чи маленький) кращим?
  • Детальна інформація про будь-яку співпрацю з іншими організаціями. Чи у вас є щорічний захід? Маєте постійні відносини з партнерами? Як ви працюєте разом?
  • Перелік основних благодійників, які вже підтримали вас раніше у проєкті чи програмі. Включіть суму фінансування, надану кожним донором.
  • Ваш очікуваний результат для певного проєкту чи програми. Як виглядає ваш успіх?
  • Пояснення того, як ви оцінюєте свої результати, співставляючи з метою. Майте пояснення щодо ваших даних і того, що вони означають. Як ви знаєте, як виглядає успіх?

Якщо ви зі своєю командою здолаєте цей чекліст (зробите ваше домашнє завдання), зберете і закумулюєте всю інформацію про організацію завчасу, ви будете собі дякувати кожного разу, коли вам дуже раптом/швидко потрібно буде підготувати та подати щось зі списку вище. Так, це буде ваш зоряний час — адже ви просто зайдете в потрібну папочку, де все актуально і структуровано, і швидко відповісте на запит. І нехай це буде вашим черговим кроком до успіху в 2022-му!


Останні публікації цього розділу:

Бути в тренді: як НУО створювати Reels для Instagram та Facebook

10 порад для ГО, які хочуть розробити civic tech-рішення

Реєстрація змін в громадських та благодійних організаціях: усе не так складно

11 ефективних порад для НУО в Instagram

Посилюємо видимість: ефективні стратегії для НУО у Facebook

Усе, що потрібно знати про бронювання працівників НУО