Громадські організації заходу України: про що вони?

Громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” провела опитування 17-ти громадських організацій, які працюють у Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій, Тернопільській, ...

ГО (2)
Громадські організації заходу України: про що вони?

Громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” провела опитування 17-ти громадських організацій, які працюють у Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській, Волинській та Закарпатській областях.

Портрет опитаних громадських організацій

Середній вік громадської організації 6,5 років (від 1 року діяльності до 30 років). Найбільша кількість членів в опитаних організації – 236, найменша – 3. В середньому, якщо не враховувати найбільшу і найменшу кількість членів, зазначені організації об’єднують близько 14-ти учасників.

Скільки проєктів вдалось реалізувати?

Протягом 2021-го року одна громадська організація реалізувала в середньому 3 проєкти.

Звідки кошти?

Лише 2 опитані організації вказали, що не мали жодного джерела фінансування у 2021-му році.

Переважна більшість організацій мали щонайменше 2 різні джерела фінансування власної діяльності. Найбільша кількість ГО покладались на власні внески – 8, співпрацювали з фондами 6 організацій (майже 1\3 від опитаних), з бізнесом співпрацювали 4 організації, з місцевими та обласними органами влади – 3, а ще 2 залучали кошти благодійників, меценатів та мешканців громади.

Стратегічне планування

У більшості опитаних громадських організацій є стратегії або стратегічний план – 9 з 17 опитаних. У 6-ти ГО такого документа немає, і ще у 2-х в процесі розробки. Одна з організацій зазначила, що хоча стратегічний план є, проте, він не виконується.

Поговоримо про проблеми?

Опитані громадські організації виявились досить самокритичними і серед найбільших проблем, які вказали по 6 організацій є – недостатній досвід проектного менеджменту і залучення ресурсів та кадрове забезпечення ГО (оплата праці членам команди, плинність кадрів у ГО, вигорання, відсутність дієвих активістів).

Сходинку нижче у градації проблем займає комунікація з місцевою владою – про це вказали 5 респондентів.

Про проблеми в комунікації загалом згадали 3 організації. Ще одна з організацій назвала проблемою карантинні обмеження.

Яких знань бракує?

На запитання “Тренінги на які теми були б найбільш корисними для Вас?” більшість опитаних відповіли, що їх цікавить тема розвитку організаційної спроможності (у т.ч. розбудова команди, розробка стратегічних документів, залучення нових членів) – 7 організацій. Шість організацій вказали залучення ресурсів, у тому числі комунікацію з фондами та владою, як пріоритетну тему для тренінгу. По 3 організації вказали, що відвідали б тренінги з питань звітності та промоції, а ще по одній організації цікаві теми з проектного менеджменту та обміну досвідом.

 

Матеріал підготовлений в рамках проєкту «Західноукраїнський хаб громадської активності», який реалізовує команда ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки фонду NED.


Тематика публікації:             

Останні публікації цього розділу:

Запущено інформаційну платформу "Повертайся додому"

Приміщення для заходів у Дніпрі: простір для ваших подій

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?