В Україні досліджуватимуть нові тренди у розвитку органів самоорганізації населення

Органи самоорганізації населення (ОСН) – представницькі органи, що створюються жителями, які проживають на законних підставах на території села, селища, міста або їх частин, для вирішення окремих ...

децентралізація самоорганізація
В Україні досліджуватимуть нові тренди у розвитку органів самоорганізації населення

Органи самоорганізації населення (ОСН) – представницькі органи, що створюються жителями, які проживають на законних підставах на території села, селища, міста або їх частин, для вирішення окремих питань місцевого значення.

У контексті триваючої в Україні реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади нині формуються сприятливі умови для розвитку ОСН, зростає запит на цей інститут у громадах та інтерес на рівні центральної влади. Водночас явно бракує даних про те, як органи самоорганізації населення розвивалися впродовж останніх років, зокрема в об’єднаних територіальних громадах. Так само, як і відсутнє єдине, чітке концептуальне бачення правового статусу, завдань і функцій ОСН у майбутній децентралізованій системі врядування.

Саме тому Асоціація сприяння самоорганізації населення проведе комплексне аналітичне дослідження, за підсумками якого визначить нові тренди у розвитку органів самоорганізації населення в Україні та сформує обґрунтовані полісі-рекомендації щодо реформування інституту ОСН та використання їх потенціалу в умовах політики децентралізації влади.

Результати дослідження буде представлено на всеукраїнській конфереції, яка відбудеться навесні.

Дослідження буде корисним для органів влади всіх рівнів, адже вони отримають мають змогу приймати більш обґрунтовані та виважені рішення щодо ОСН, спираючись на дані та докази, а впровадження нової концепції функціонування органів самоорганізації населення сприятиме їх інтеграції в майбутню децентралізовану модель врядування в Україні. Однак головною метою є, перш за все, розширення можливостей жителів територіальних громад брати участь у вирішення питань місцевого значення та отримувати якісні публічні послуги, зокрема через органи самоорганізації населення.

 

Цю публікацію створено ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проєкту «Децентралізація = самоорганізація: переосмислення місця ОСН у системі місцевого самоврядування».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання