В Тупичівській громаді відбулася робоча зустріч з питань захисту довкілля

   "Що винен — віддати повинен", ‒ цей напис на давньому стенді в тупичівському лісі чи не найкращим чином перегукується з тезою про екологічний борг людства за спожиті природні ресурси, який ...

Додано:
Siverian

04.11.2021_3_
В Тупичівській громаді відбулася робоча зустріч з питань захисту довкілля

   04.11.2021_2_“Що винен — віддати повинен”, ‒ цей напис на давньому стенді в тупичівському лісі чи не найкращим чином перегукується з тезою про екологічний борг людства за спожиті природні ресурси, який невпинно зростає. Ціна «людського» ставлення до довкілля очевидна – зміни клімату, екстремальні погодні умови, нестача водних ресурсів, ерозія ґрунтів, втрата біорізноманіття та ін. В розвитку територіальних громад екологічна складова є визначальним чинником у створенні комфортних умов життя та здоров’я їхніх жителів, формуванні привабливого іміджу території для гостей та потенційних інвесторів.

Саме про заходи зі збереження довкілля, необхідність аналізу екологічної ситуації та проведення екологічного моніторингу йшлося 4 листопада 2021 р. під час консультації в рамках проєкту “Розробка та сприяння запровадженню політики охорони довкілля Тупичівської громади на засадах партисипації”, який реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”. Зокрема, одним з ключових питань у формуванні екологічної політики є мінімізація шкідливого впливу на довкілля від діяльності Ковальовського спиртового заводу.

04.11.2021_4_
04.11.2021_5_

04.11.2021_1_Водночас проведені польові дослідження в околицях сіл Тупичева,  Вихвостова щодо стану лісових та водних ресурсів, біорізноманіття громади, а також огляд території навколо Ковальовського спиртового заводу. На основі отриманих даних та показників лабораторних досліджень буде підготовлений звіт про екологічну ситуацію в громаді та проведене його громадське обговорення. Експертами проєкту спільно з представниками громади напрацьовуватимуться практичні рекомендації щодо впорядкування паркових територій, створення зелених насаджень, облаштування берегів водойм, розвитку туристичного і рекреаційного потенціалу громади з огляду на її багаті природні ресурси.  

Матеріал підготовлено за підтримки European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження” в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

        Контакти: Дмитро Казіміров 0978696005, 0937416292.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

НЕФКО продовжує сприяти відбудові українських муніципалітетів і запускає кілька нових проєктів з відновлення критичної інфраструктури та створення екологічного житла та освітніх закладів

Серця в одному ритмі: як ретрит перетворився на простір підтримки

Випробування війною: як лікарні України борються за життя на третій рік повномасштабного вторгнення

Люботинська лікарня: як тримати оборону під обстрілами та в хаосі війни

Гільзи, перетворені на мистецтво: в Україні проходить акція "Ланцюжок Незламності"

Мова любові: у Києві з’явиться соціальний навчальний простір для дітей з аутизмом