Де малому та середньому бізнесу шукати джерела фінансування

Як правильно презентувати свій проєкт, які переваги й недоліки інвестицій та де отримати грант, дізналися власниці малого та середнього бізнесу на онлайн-тренінгу з розвитку підприємницьких навичок ...

Додано:
IvanYurchuk

онлайн тренінг тренер
Де малому та середньому бізнесу шукати джерела фінансування

Як правильно презентувати свій проєкт, які переваги й недоліки інвестицій та де отримати грант, дізналися власниці малого та середнього бізнесу на онлайн-тренінгу з розвитку підприємницьких навичок за підтримки ЄБРР та фінансування уряду Швеції. Ділимося порадами тренерки Наіри Маркарян​, експертки з фінансів та освіти, ексзаступниці міністра економіки Республіки Вірменія, президентки правління Інституту управлінського консалтингу Вірменії IMC Armenia, засновниці Асоціації інноваційного жіночого підприємництва.

“Мета тренінгу — навчити підприємниць малого та середнього бізнесу управляти фінансами,” — коментує Катерина Рігг, керівниця напряму підтримки та розвитку МСБ в Україні, ЄБРР.

“Ми розвінчуємо банківські та інвестиційні міфи, показуємо, що не варто боятися таких слів, як “леверидж”, мотивуємо жінок масштабувати свій бізнес, зокрема завдяки залученню кредитних коштів”, — додає Наіра Маркарян.

У певний момент кожен бізнес може постати перед необхідністю вирішення фінансових питань: потрібні інвестиції для розвитку, виникли проблеми з готівкою, запланована реалізація амбітного проєкту. По фінансування зазвичай звертаються до банків, венчурних фондів, інвесторів і держави.

Як правило, банки вкрай консервативні в оцінці платоспроможності​, очікують, що ви маєте заставне майно. Натомість компанії венчурного капіталу/інвестори готові вкладати кошти в бізнес на первинному етапі. Вони терпляче ставляться до ризиків​,​ проте й часу, щоб представити себе, буде обмаль. Ви повинні мати чітку й обґрунтовану​ концепцію розвитку та можливість швидкого і суттєвого зростання. Інвестори​ готові вкладати гроші та розділяти ризики, якщо компанія перспективна.

Якщо звертатися по кошти до державних органів, варто бути готовим до такої самої консервативності в оцінці платоспроможності, як і в комерційних банках, проте їм достатньо більш низькозаставного майна.​

Виключно фінансування не в змозі вирішити проблеми, з якими стикаються малі та середні підприємства. Критично важливий доступ до знань, експертизи та ноу-хау, які допомагають впроваджувати інновації, а також розуміти, як доцільно використовувати наявні або залучені кошти, що в підсумку дасть змогу досягти успіху.

 Зокрема, грантова підтримка консалтингових проєктів від ЄБРР спрямована на надання допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу, що існують понад два роки на ринку та потребують професійних знань і досвіду для розвитку й підтримки конкурентоспроможності. ЄБРР супроводжує консалтингові проєкти, допомагає з вибором експерта, а також компенсує 50% витрат завдяки донорам. За умовами програми «Жінки у бізнесі», що фінансується урядом Швеції, компенсація становить 60%.

Який би спосіб надходження коштів ви не обрали, ретельно підготуйтеся до презентації або ж пітчу проєкту. Насамперед розгляньте умови, джерело, терміни фінансування, з’ясуйте, чи точно ви можете подавати заявку, оцініть зворотний зв’язок. Бізнес-план важливий інструмент, який часто використовують для отримання позик або інвестицій, щоб наочно продемонструвати розуміння стану бізнесу та його потенційного розвитку. Крім того, саме якісний бізнес-план стане базисом для формування довіри до вас.

Щоб подати заявку на участь у грантовій програмі підтримки консалтингових проєктів від ЄБРР, потрібно лише відповідати певним критеріям:

  • понад 2 роки роботи на ринку
  • більше 50% компанії належить громадянам України
  • штат компанії налічує до 500 співробітників
  • є потенціал для розвитку
  • гарна ділова репутація
  • існує потреба в залученні консультантів

Переходьте за посиланням, ознайомлюйтеся з умовами та подавайте заявку на участь:

https://www.merezha.ua/grants/ebrd-asb

Далі на ваш е-мейл надійде лист з проєктною заявкою та інструкцією щодо подальших кроків: ви зможете завантажити документи та направити їх на розгляд. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї

Запущено інформаційну платформу "Повертайся додому"

Приміщення для заходів у Дніпрі: простір для ваших подій

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»