Майже половина українців розділилася зі своєю сім’єю через війну — опитування

44% українців тимчасово розділилися зі своєю сім’єю через війну. Найбільше таких на сході (54%), найменше – на заході (39%). Серед молоді таких 50% – це за віком найбільший показник.Про це свідчать ...

pexels-vidal-balielo-jr-1682497
Майже половина українців розділилася зі своєю сім’єю через війну — опитування

44% українців тимчасово розділилися зі своєю сім’єю через війну. Найбільше таких на сході (54%), найменше – на заході (39%). Серед молоді таких 50% – це за віком найбільший показник.

Про це свідчать результати шостого загальнонаціонального опитування щодо адаптації українців до умов війни (19 березня 2022 року), проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”.

Розділення з сім’єю не з власної волі – це психологічно важке випробування, особливо під час війни, яка формує невизначеність майбутнього возз’єднання родини. А бути разом з родиною і спілкуватися – важлива частина психологічної підтримки і емоційної адаптації до подій.

Окрім розділення з родиною, 19% громадян покинули своє місто/село на час війни (найбільше виїхало зі сходу). Водночас, абсолютна більшість (93%) з них планують після війни повернутися додому.

«План повернення» – це міцна підтримуюча сила в складній, невизначеній ситуації війни. Багато хто не знає, чим він буде займатися після війни, якими ми будемо, але ціль – повернутися додому стабілізує, знижує невизначеність і робить життя таким, що має сенс при багатьох вже не так актуальних сенсах. При цьому лише 58% знають, що з їх житлом все без змін, 10% знають, що їх житло пошкоджене, а 9% – зруйноване. Решта не знають, що з їх житлом.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Підсумки форуму з прав людей з інвалідністю в Україні

Як медичному закладу напряму залучити мільйон доларів на власний проєкт через підтримку іноземних донорів?

Результати опитування “Користування інформаційними джерелами в громадах Херсонської області”

Для проєктів відновлення потрібна публічна пріоритезація

Безбар'єрність, соціальне підприємництво та громадський активізм: ключ до відновлення громади

Асоціація сприяння самоорганізації населення розпочинає проєкт з покращення правових умов для органів самоорганізації населення в Україні