Агентство ООН у справах біженців допоможе уряду розробити систему реєстрації переселенців

22 жовтня 2014 року Регіональний представник Агентства ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні пан Олдріх Андрисек, Міністр соціальної політики України пані Людмила Денисова та ...

УВКБ ООН
Агентство ООН у справах біженців допоможе уряду розробити систему реєстрації переселенців

22 жовтня 2014 року Регіональний представник Агентства ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні пан Олдріх Андрисек, Міністр соціальної політики України пані Людмила Денисова та представник грузинського Фонду інновацій та розвитку пан Давид Кізіріа підписали Меморандум про співробітництво.

Меморандум передбачає надання технічної допомоги Міністерству для запровадження системи реєстрації та обліку більше внутрішньо переміщених осіб із Криму та сходу України. 

Лише за офіційними даними Державної служби з надзвичайних справ, станом на 22 жовтня більше 425 тисяч осіб були змушені залишити свої домівки. Однак через відсутність єдиної системи реєстрації реальна кількість внутрішньо переміщених осіб може бути у два чи три рази більшою.

У рамках співпраці Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ОО) та Фонд інновацій та розвитку (ФІР) відповідно до своїх мандатів та наявних ресурсів,нададуть українському урядові технічну допомогу для якнайшвидшого налагодження єдиної системи реєстрації та ведення обліку внутрішніх переселенців. Зокрема, експерти з Грузії, які брали безпосередню участь у розробці грузинської системи реєстрації внутрішньо переміщених осіб під час конфлікту в Південній Осетії, допомагатимуть Мінсоцполітики створити аналогічну систему реєстрації переселенців та аналізу їхніх потреб в Україні.

Як розповідає пан Георгій Вашадзе, член Парламенту Грузії та засновник Фонду інновацій та розвитку, після запуску системи у Грузії лише за 10 днів вдалося зареєструвати 137 тисяч громадян. Запровадження єдиної системи реєстрації переселенців дозволить визначити обсяг потреб переселенців та спланувати надання соціальних виплат, а також запобігти можливим зловживанням державною та донорською допомогою. “Реєстрація не лише дозволяє зафіксувати переміщення особи, вона також є першим сигналом для переселенців, що вони можуть скористатись і іншими своїми правами. Реєстрація також допомагає всім нам – державі, агентствам ООН та громадянському суспільсту – краще планувати нашу допомогу переселенцям. Якщо ми будемо знати скільки осіб проживає де, і які їхні потреби, ми зможемо ефективніше планувати надання гуманітарної допомоги та запровадження цільових програм, зокрема адресної фінансової допомоги,” – зазначив Регіональний представник УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек.

«Реєстрація не повинна стати бюрократичним тягарем для переміщених осіб, адже їм і без цього вистачає проблем. Саме тому ми шукаємо шляхів якнайефективніше використати сучасні інформаційні технології, а також заручитись допомогою волонтерів, щоб полегшити та спростити процедуру реєстрації для людей,” – підкреслив пан Олдріх Андрисек.

Для реалізації проекту УВКБ ООН зі свого боку надасть донорську допомогу, а також проводитиме моніторинг процесу обліку задля допомоги у вирішенні можливих проблем і визначення питань, що стосуються сфери соціального захисту.

У рамках цієї програми спільних дій Сторони співпрацюватимуть у розробці процедур обліку ВПО, шляхів розгортання системи обліку, а також у процесах впровадження та моніторингу систем обліку ВПО. Процес реєстрації ВПО буде супроводжуватися інформаційною кампанією задля того, щоб заохочувати ВПО реєструватися, мобілізувати волонтерів для надання допомоги у процесі обліку і поширювати інформацію про права ВПО.

Українська сторона, в особі Людмили Денісової, висловила вдячність представникам УВКБ ООН та грузинським колегам за висловлене бажання поділитися наявним досвідом розробки прикладного програмного забезпечення та запропоновану технічну допомогу.

«Ми покладаємо сподівання, що Меморандум стане основою для подальшої плідної співпраці та сприятиме досягненню конкретних результатів: налагодження обліку переміщених осіб та забезпечення їх соціального захисту», – наголосила пані Міністр.

Джерело : Агентство ООН у справах біженців


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку