Антикорупційний штаб разом зі Слідство.Інфо створили онлайн-мапу «Російські воєнні злочинці»

Тут ви можете знайти персональні дані військових російської армії, ідентифікованих осіб полонених росіян, а також вбитих під час війни в Україні росіян. Щодо військової частини, то на мапі також ...

Додано:
Eugenia Virlich

279206539_1875143872677193_9060372797324072955_n
Антикорупційний штаб разом зі Слідство.Інфо створили онлайн-мапу «Російські воєнні злочинці»

Тут ви можете знайти персональні дані військових російської армії, ідентифікованих осіб полонених росіян, а також вбитих під час війни в Україні росіян. Щодо військової частини, то на мапі також можна знайти докази присутності в Україні (у профайлі кожного військового зазначається лінк на доказову базу), щодо інших інформація ще збирається та обробляється. Уся інформація на сайті оновлюється та доповнюється.

Наразі ми маємо інформацію про 138 тис. осіб — це загальна кількість російських військових в базі. Але кількість постійно збільшується, адже щоразу нові списки та імена російських злочинців з’являються. 

20 тис. осіб — це кількість російських військових, які причетні до війни з Україною. Це ті дані, яке оприлюднило ГУР Міноборони України. 485 осіб — офіційно зафіксовані полонені. Вони точно були у полоні, але обмін здійснюється. Станом на сьогодні вони вже можуть бути обмінені на українських військових. Вбитих — 1 996 осіб. Це підтверджено доказами отриманих з відкритих джерел.

Мета проєкту — ідентифікація усіх військовослужбовців Російської Федерації, які беруть безпосередню участь або причетні до війни Росії проти України. Одним із ключових завдань проєкту є допомога у збиранні доказів злочинів конкретних осіб під час військових дій — для подальшого використання українськими та міжнародними слідчими та надання цих доказів в українських судах та у Міжнародному кримінальному суді (Гаага, Нідерланди).

«Ми сподіваємося, що зібрані нами всіма докази будуть дуже корисними під час судових процесів як в Україні, так і за її межами. Тож наше завдання зараз — задокументувати кожного російського військового в Україні і зробити все можливе, щоб він відповів перед законом за свої злочини.  Якщо ми цього не зробимо зараз, вони повторюватимуть свої звірства — непокаране зло завжди повертається», — говорить Голова правління громадської організації «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Яка інформація міститься в картках військових. До карток деяких військових прикріплена інформація зібрана з офіційного сайту Головного управління розвідки України, інформаційного ресурсу апарату РНБО «Окупант», посилань на Миротворець, даних зібраних з відкритих джерел, соціальних мереж, та журналістських розслідувань, які вказують на конкретні злочини, які вони могли вчиняти на території України. Наприклад, наразі є інформація про п’ятьох вже мертвих російських генерал-майорів. Тобто вбитих на території України під час загарбницької війни. Крім вищезазначеного у профайлі є інформація з розслідувань, якщо військовий має «заслуги», яку зібрали журналісти-розслідувачі Слідство.Інфо.

«Ми у «Слідство.Інфо» з перших днів війни займаємося ідентифікацією зла — показуємо світу обличчя російських окупантів та розповідаємо про їхні злочини. Цей проєкт — спосіб систематизувати і каталогізувати усю наявну в публічному просторі інформацію. Ми прагнемо, щоб журналістські знахідки і списки російських військових були в одному місці і допомогли журналістам, активістам і правоохоронцям зібрати якомога більше даних про кожного російського воєнного злочинця», — говорить керівниця  «Слідство.Інфо» Анна Бабінець.

Окрім мапи, є зручний реєстр у вигляді таблиці, в якому всі воєнні розміщені в алфавітному порядку, а шукати можна за іменем, прізвищем та по-батькові, номером частини, званням, а ще — за ознакою, живий цей військовий чи мертвий. 

Одна із основних функцій – наявність зворотнього зв’язку. Кнопка «Додати інформацію» про військового. Користувачі можуть надсилати додаткові дані за кожним військовим, скориставшись спеціальною кнопкою у профайлі. Після того як ти поділишся будь-якими додатковими відомостями з нами, адміністратори перевірять та оприлюднять на сайті.

Заходь на Карту, та допоможи нам зібрати докази російських воєнних злочинців: https://rwc.shtab.net/

Разом до Перемоги!

Щиро ваші, команди Антикорупційного штабу та Слідство.Інфо

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я