Конкурс проєктів “На місцевих ініціативах будується сильна Україна” від Спілки “Громадські ініціативи України”
ЗАВЕРШЕНО
Українське суспільство в кризові моменти може творити дива гуртування та самоорганізації. Чи не найбільшою передумовою для цього є вміння самоорганізовуватись, створювати регіональні та локальні ініціативи, які направлені на вирішення найбільш гострих проблем, що стоять перед окремою громадою чи суспільством загалом. Допомога збройним силам України або внутрішньо переміщеним особам у своїй громаді, волонтерство у різних проявах – багато подібних ініціатив зараз сотнями виникають по всій Україні.
Активними учасниками таких ініціатив є як лідери громадських організацій та ініціатив так і звичайні активні людиди. Досить часто активну роль в ініціативах відіграють внутрішньо переміщені особи, які через бойові дії самі втратили місце проживання та роботи, але мають досвід, організаційні здібності та щире бажання допомогти.
Спілка “Громадські ініціативи України”, з метою збереження та підтримки громадських ініціатив у часи війни у невеликих населених пунктах України, оголошує конкурс проєктів “На місцевих ініціативах будується сильна Україна” .
Сподіваємось, така підтримка дозволить існуючим ініціативам подовжити свою роботу, залучати нових волонтерів, будувати міцніші зв’язки в громадах та збільшити свою ефективність.
Критерії відбору відбору ініціатив:
- Реалізація ініціатив має відбуватись на території невеликих населених пунктів та територіальних громад (сіл, селищ, містечок);
- Ініціативи мають бути спрямовані на розвиток співпраці між мешканцями, соціальну згуртованість, волонтерську діяльність, розвиток громади та активного залучення місцевих мешканців до процесу прийняття рішень;
- Ініціативи можуть бути спрямовані на вирішення проблем та завдань викликаних війною, але вони повинні мати локальний контекст та вирішувати конкретні проблеми чи виклики;
- Перевагою буде залучення до роботи представників внутрішньо переміщених осіб (переселенців);
- Перевагою буде залучення інших місцевих ресурсів та партнерів до співпраці в межах проєтку (місцеве самоврядування, локальний бізнес, тощо).
Не будуть підтримуватись ініціативи, що спрямовані на закупівлю певних товарів та їх перерозподіл їх в громаді!
Участь у конкурсі можуть брати як зареєстровані ГО так і ініціативні групи без офіційної реєстрації (в такому разі необхідно буде надати протокол зборів по створенню такої групи). Ініціативи, що не матимуть офіційної реєстрації отримають повний супровід їх фінансової діяльності з боку бухгалтерії нашої організації.
Бюджет проєктів. Розмір підтримки для проєктів – еквівалент 800 доларів США.
Вітається наявність власного внеску, що може бути у грошовій, так і негрошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами чи спонсорами, або місцевими жителями.
У проєкті дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більше 20% (комунальні, гонорари координатора проєкту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу).
Тривалість проєктів – до 4-ох місяців (початок реалізації проектів можна планувати з червня 2022 року).
Важливо: представники громадських організацій та ініціативних груп, які будуть підтримані в рамках конкурсу проєктів обов’язково мають взяти участь в низці онлайн навчань від Спілки “Громадські ініціативи України”.
Всі учасники проєкту в ході реалізації своїх ініціатив отримують підтримку від експертів Спілки а також висвітлення діяльності від професійних медійників.
Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнену форму проєктної заявки та форму бюджету (додаються). Заявки приймаються на електронну адресу: [email protected] з темою листа “Конкурс проєктів_назва організації (ініціативної групи)_назва громади”.
Заявки приймаються до 25 травня 2022 року включно.
Запитання про конкурс приймаються на електронну адресу [email protected] або за телефоном 067 430 1554
Форма заявки за цим посиланням.
Форма бюджету за цим посиланням.
Конкурс ініціатив здійснюється в межах проєкту “Інституційний розвиток громадських організацій в громадах України”, що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за сприяння Національного фонду підтримки демократії (NED).