Кампанію електронного декларування доходів у 2022 році продовжено
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нагадало посадовцям про те, що під час війни можна не подавати декларації й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та відкриття ...
Додано:
polbvpd
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нагадало посадовцям про те, що під час війни можна не подавати декларації й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті.
Кампанія декларування 2022 року відтерміновується на невизначений строк. Тобто, щорічну декларацію за 2021 рік можна буде подати протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану.
Зміщуються також строки подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані посадовця та відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті. Тепер їх так само потрібно буде подати протягом 3 місяців після закінчення війни.
Особи, які не мають фізичної можливості подати декларації та повідомлення протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни у зв’язку з безпосередніми наслідками їх участі у бойових діях, звільняються від адміністративної або кримінальної відповідальності за неподання чи несвоєчасне їх подання та подають їх протягом одного місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання. (Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115 – ІХ).
Детальніше із змінами, які стосуються порядку здійснення фінансового контролю, можна ознайомитися на сайті НАЗК за посиланням.
Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 (на період військового часу працюємо дистанційно) або за телефоном (0532) 56-02-88. Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).
Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:
• скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням;
• у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;
• у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;
• правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.